Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wiszniccy licealiści promują akcję „Rzuć Palenie”

Akcja „Rzuć palenie” w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach. Co roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia.

Z tej okazji 16 listopada wisznickie liceum odwiedzili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania można było uzyskać informację na temat uzależnień i zapoznać się z ulotkami dotyczącymi e-papierosów. We wszystkich klasach pracownicy przedstawili prezentację i film o tematyce uzależnień podkreślając, że sięganie po tego typu używki wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że nigdy nie wiadomo, jak ludzki organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowała wystawę plakatów nawołując do rzucenia tego szkodliwego dla zdrowia nałogu a szkolny pedagog zorganizował konkurs na plakat pod hasłem „Rzuć palenie razem z nami. E-papierosy”.

Uczniowie w klasach rywalizowali w konkursie promując styl życia wolny od nałogu. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, nauczyciele i uczniowie w głosowaniu wyłonili zwycięzców konkursu.

materiał: LO Wisznice
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama