Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

LO Wisznice: Zajęcia z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli

Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli (specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu) podczas, których mogli na własnej skórze sprawdzić, jak zmienia się świadomość i poruszanie pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Ćwiczenia na początku wykonywane były bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności. Użycie tego sprzętu dało uczniom wiele do myślenia. Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów.

Zaprezentowane alkogogle i narkogogle uświadomiły młodzieży, jak ogromne niebezpieczeństwo niosą za sobą używki i jakie mogą być tego konsekwencje.
materiał: LO Wisznice
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama