Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Pracownicy Krynicy Vitamin posadzili 1000 drzew pod Łosicami

Pracownicy Krynicy Vitamin, jednego z największych polskich producentów napojów, posadzili 1000 dębów szypułkowych pod Łosicami. Celem akcji zorganizowanej wspólnie z Nadleśnictwem Sarnaki było odnowienie lasu wraz z zachowaniem ciągłości jego użytkowania.

Materiał sadzeniowy wraz z narzędziami zapewniło Nadleśnictwo Sarnaki. Wolontariusze posadzili sadzonki kontenerowe z tzw. bryłką, które mają pełny system korzeniowy wraz z otaczającym korzenie podłożem. Sadzenie polegało na wydrążeniu specjalnym narzędziem, zwanym kosturem, szczeliny, do której trafia jednoroczny dąb. W akcji wzięło udział kilkunastu pracowników Krynicy Vitamin.

Poznaliśmy bardzo skuteczną metodę sadzenia, która znacząco przyspiesza proces odnowienia lasu. Obcowaliśmy z naturą, przyglądaliśmy się pracy leśników. Puściliśmy kostury w ruch, posadziliśmy setki drzewek, ale też świetnie się bawiliśmy, oderwaliśmy od codziennej pracy, spędziliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu – powiedział Tomasz Kułakowski, koordynator akcji i rzecznik Krynicy Vitamin.

Krynica Vitamin już po raz drugi wzięła udział w wolontariacie pracowniczym i sadzeniu lasu. Organizowanie tego typu akcji cieszy się pozytywnym odbiorem wśród społeczeństwa, dlatego cieszymy się, że chętnie nawiązujecie z nami współpracę. Dzięki lasom oddychamy pełną piersią. Lasy oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie. Las jest domem zwierząt i roślin. Las to nasze dobro narodowe, które chcemy chronić i pielęgnować – powiedziała Joanna Grzesiewicz-Bodnar z Nadleśnictwa w Sarnakach.

Obecnie lesistość, czyli procentowy wskaźnik udziału lasu do określonej powierzchni Nadleśnictwa Sarnaki, wynosi prawie 23 proc. i ciągle rośnie, a dla całej Polski to blisko 31 procent. Docelowo, według założeń Krajowego Programu Zwiększenia Lesistości, do 2050 roku ma wynieść 33 proc. dla obszaru naszego kraju. Wspólne akcje z ochotnikami przybliżają nas do osiągnięcia tego celu – dodał leśniczy Leśnictwa Huszlew Dariusz Wasiluk.

Łącznie wolontariusze posadzili już 2300 dębów i zamierzają kontynuować akcję w kolejnych latach. Akcja wpisuje się w działania firmy Krynicy Vitamin na rzecz środowiska lokalnego i społeczności lokalnej na terenie południowego Podlasia.

Krynica Vitamin rocznie produkuje ponad 400 mln sztuk napojów bezalkoholowych, spirytusowych oraz mleczno-kawowych. Zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Dziadkowskie-Folwark na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. W fabryce pracuje ponad 300 osób. Krynica Vitamin to firma rodzinna z polskim kapitałem. Ma na koncie szereg nagród, m.in. „Niedźwiedzie Biznesu” czy nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, a także nagrodę Firmy Roku 2020 w plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego”.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama