Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Przedszkolaki odwiedziły policjantów miejscowego komisariatu

Janowski komisariat odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim. Maluchy miały okazję zobaczyć jak na co dzień pracują mundurowi. Był też czas by usiąść za kierownicą radiowozu, a także porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzieci pod opieką mundurowych ”przeszły” też instruktaż z bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Dzielnicowi janowskiego komisariatu przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą promując zasady bezpieczeństwa. Przed weekendem spotkanie takie odbyło się w nieco innej formie, gdyż to przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy.

W trakcie spotkania dzieci pod opieką wychowawców i mundurowych zwiedziły budynek komisariatu oraz dowiedziały się wiele na temat codziennej służby funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Miały też okazję spotkać się z Komendantem Komisariatu komisarzem Tomaszem Popisem i jego Zastępcą.

Był też czas na oglądanie sprzętu z którego korzystają policjanci. Dzieci chętnie siadały za kierownicą radiowozu, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwi stróże prawa.

Policjanci wykorzystali spotkanie z maluchami również na przybliżenie im zasad bezpieczeństwa. Dzieci przeszły też „instruktaż” z bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze opowiadali również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

Dodatkowo na dzieci czekała słodka niespodzianka oraz przypinki z logo Policji. Na zakończenie spotkania wręczyły podziękowania funkcjonariuszom dziękując za przekazaną wiedzę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama