Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wieczornica w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnikach (galeria)

5 listopada uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach zaprosili osoby przybyłe do kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim na wieczornicę zaduszkową „Nic dwa razy się nie zdarzy”.

Głównym celem wieczornicy było wprowadzenie słuchaczy w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem. Uczniowie i ich nauczyciele, absolwenci, pracownicy szkoły i rodzice śpiewali nostalgiczne piosenki i recytowali wiersze zamykające w swoich strofach prawdę o życiu, przemijaniu i pamięci. Program został przygotowany pod kierunkiem autorki scenariusza, dyrektor szkoły Justyny Kołodziejczuk. Do współpracy włączyli się nauczyciele Renata Kurenda, Emilia Olszewska, Marzena Przybyłowska, ks. Daniel Struczyk. Zgromadzeni w świątyni mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez Karolinę Filipiuk.

Przygotowane piosenki i wiersze „pomogły wszystkim przybyłym na wydarzenie „zatrzymać się” na chwilę w pogoni za codziennymi obowiązkami i zastanowić się nad sensem istnienia, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim. Montaż słowno-muzyczny stał się pretekstem do przemyśleń nad ulotnością ludzkiego życia, nad koniecznością pozostawienia po sobie trwałego śladu w pamięci bliskich. Całości dopełniła nastrojowa sceneria- palące się znicze, którymi udekorowana została świątynia. Wspólnie oddaliśmy hołd patronowi naszej szkoły Karolowi Krysińskiemu, nieżyjącym pracownikom rudnickiej placówki, zmarłym księżom pracującym i pochodzącym z Parafii św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim oraz wszystkim bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny” – podsumowała wydarzenie w mediach społecznościowych społeczność szkolna.

Wydarzenie objął honorowym patronatem wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Wśród przybyłych nie zabrakło również m.in. starosty bialskiego Mariusza Filipiuka, proboszcza parafii ks. Henryka Skolimowskiego, radnych gminy oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Międzyrzec.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski / Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Adam Mikołajczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama