Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Świat starych gajówek – rozmowa z autorem książki Adamem Szulikiem (film)

Syn gajowego i wieloletni pracownik Lasów Państwowych Adam Szulik wydał swoją kolejną książkę "Świat starych gajówek. Ślady i wspomnienia", w której zamieścił liczne wspomnienia osób, które swoje życie związały z lasem i pracą na rzecz jego ochrony. Opisał stare gajówki, które jeszcze istnieją w mniej lub bardziej zmienionej formie albo "żyją" już tylko w opowieściach ludzi w nich dawniej mieszkających. A autorem książki spotkaliśmy się na terenie siedziby Nadleśnictwa Międzyrzec i rozmawialiśmy zarówno o publikacji, wcześniejszych wydawnictwach, jak i latach wypełnionych pracą i pasją.

Adam Szulik pracę zawodową rozpoczął w 1977 r. W samorządach gmin Międzyrzec Podlaski, Drelów i Kąkolewnica pracował na stanowiskach referenta i starszego referenta oraz sekretarza urzędu, pełnił również funkcje wójta gminy Drelów i zastępcy wójta gminy Kąkolewnica, od 2007 r. sekretarz Nadleśnictwa Międzyrzec, od 1981 r. członek międzyrzeckiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, na co dzień pasjonat historii, działacz społeczny, inicjator i organizator wielu przedsięwzięć z akresu ochrony przyrody i promocji regionu. Założyciel Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej i twórca gazety samorządowej „Kwartalnik Drelowski”. Organizator jedenastu edycji konkursu przyrodniczo – ekologicznego dla szkół podstawowych i gimnazjów, promotor akcji „Ocalmy przed zniszczeniem międzyrzeckie nagrobki”, uhonorowany wieloma odznaczeniami za pracę na rzecz lokalnej społeczności, ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej, kultury i oświaty. Dziś już na emeryturze, ale bardzo aktywnej.

Jako autor i współautor wielu prac, opracowań i publikacji, m.in. „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. 70 lat Nadleśnictwa Międzyrzec (praca zbiorowa, 2015 r.) czy „25 lat Parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim (2019 r.), w tym roku świętuje wydanie nowej książki. Jej promocja była jednym z ważnych punktów programu jubileuszowej sesji Towarzystwa Przyjaciół Nauk, która w tym roku obchodzi 55 rocznicę powstania.

Z Adamem Szulikiem rozmawiał redaktor Radia Biper Mariusz Maksymiuk. Zapraszamy do obejrzenia filmowego nagrania wywiadu:

Osoby zainteresowane zakupem publikacji lub też będące w posiadaniu dodatkowych materiałów, które mogłyby uzupełnić zebrane w niej informacje, mogą się skontaktować z panem Adamem Szulikiem telefonicznie lub elektronicznie:

tel. 600 051 549
e-mail: adam_krzysztof@poczta.onet.pl

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama