Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„4 pory Bugu”- Mariusz Kalinowski zaprezentował swoją twórczość w Janowie Podlaskim (galeria)

4 listopada w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim odbył się wernisaż wystawy Mariusza Kalinowskiego "4 pory Bugu". Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Fotografia jest dla mnie formą wyrażania siebie. Wspaniałą, interesującą, choć nie jedyną pasją. Pozwala mi jeszcze bardziej dostrzegać piękno świata, piękno chwili. Kiedy wstaję bardzo wcześnie rano, aby uchwycić wschód słońca, kiedy patrzę jak budzi się dzień, gdy obserwuję jak zmienia się kolorystycznie dane miejsce w zależności od padającego światła, wówczas zawsze zdaję sobie sprawę ile piękna jest w fotografii. Jakże interesujące i zdumiewające zarazem jest to, że dany obraz, który chcę uwiecznić może w danym miejscu, w danej chwili przytrafić się tylko ten jeden raz. Że liczy się właśnie ten moment. Że nie trafi się po raz kolejny takie światło, taki kolor nieba, takie zdarzenie, taki człowiek… – pisze o sobie Mariusz Kalinowski na swojej autorskiej stronie https://www.wolaistnienia.pl/

„4 pory Bugu” to zestaw unikatowych zdjęć ukazujących różne oblicza rzeki i przyrody w ciągu całego roku (m.in. na terenie Lubelszczyzny, Mazowsza, Podlasia).

Dziękujemy za to, że pan Mariusz dotarł do nas aż z Gdyni i udostępnił nam prace, które są pokłosiem kilkuletnich obserwacji rzeki Bug – mówiła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim Renata Kaczmarek oddając głos autorowi fotografii, który omówił pokrótce swoją twórczość i zgromadzone na wystawie prace.

To zaczęło się spontanicznie, bo mieszkałem nad Bugiem, niedaleko miejscowości Kamieńczyk, gdzie Liwiec wpływa do Bugu. Któregoś dnia po zakupie aparatu postanowiłem wybrać się tam ze sprzętem i sprawdzić, jakie są tam rejony, jak to wszystko wygląda. I wtedy zrodził się pomysł, aby spróbować pojechać w kilka miejsc i sfotografować rzekę Bug w moich okolicach, ale tak, aby za każdym razem coś odkryć. Spontanicznie przerodziło się to w coś większego. Pierwszy wschód słońca był w Mogielnicy – wspomina początki swoich fascynacji rzeką Bug i jej okolicami fotograf Mariusz Kalinowski, który od tamtego czasu każdą wolną chwilę poświęcał na fotografowanie urzekających go terenów. – Pasja odkrywania była czymś, co dawało niesamowitą radość, bo zawsze to była wielka niespodzianka.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 4 grudnia 2023 r. w godzinach pracy GOK.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama