Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Pociąg z piekła rodem… Kolejowy Serwis Mobilny zrealizuje kontrakt w Finlandii i Estonii

Pracownicy Kolejowego Serwisu Mobilnego z Małaszewicz Dużych już po raz czwarty wyjadą za granicę, by zrealizować ważny dla firmy kontrakt międzynarodowy związany z "pociągiem z piekła rodem", jak zwany jest pojazd do szlifowania szyn firmy Szwajcarskiej SPENO. Tym razem czeka ich praca w Finlandii i Estonii.

Pociąg z piekła rodem„ – tak potocznie nazywa się pociąg do reprofilacji- szlifowania szyn. Jest to mechaniczna obróbka szyn przy pomocy maszyn samojezdnych.

Szlifowanie szyn polega na kilkakrotnym przejechaniu tego odcinka, zazwyczaj są to cztery przejazdy. W trakcie pracy pociągu sypią się w bardzo dużej ilości iskry, stąd właśnie wzięła się nazwa pojazdu. Wytwarzane są również bardzo duże ilości pyłu. Dziennie, w tracie pracy, szlifierki wytwarzają ok. pół tony pyłu. Reprofilacja szyn to mechaniczna obróbka szyn przy pomocy maszyn samojezdnych, która polega na szlifowaniu, struganiu lub frezowaniu powierzchni tocznej główki szyn.

Widok pociągu szynowego korygującego geometrię torów za pomocą specjalistycznych szlifierek zamontowanych na jego spodzie w Polsce jest rzadkością. Należy podkreślić, że Kolejowy Serwis Mobilny Sp.z o.o., firma rodzinna, systematycznie rozszerza obszary terytorialne świadczonych usług. Usługi mobilne serwisu świadczone są również na innych poza Małaszewiczami przejściach graniczych. KSM usługi wykonuje na kolejach państw ościennych.

Wyjazd pracowników KSM pod dowódctwem prezesa Piotra Matusiewicza z Małaszewicz do Finlandii (Hanko) i Estoni (Podliszki) nastąpi w dniu 4 listopada, a realizacja zadania potrwa miesiąc. W tym czasie pracownicy będą wykonywali bardzo ważne zadania związane z przygotowaniem do transportu pociągu PR40 MF.

Dla naszej firmy jest to bardzo wielki zaszczyt i uznanie pracować przy najpopularniejszych na świecie pojazdach kolejowych wykonujących tego typu prace produkcji firmy SPENO – podkreślają przedstawiciele Kolejowego Serwisu Mobilnego z Małaszewicz Dużych.

W sierpniu KSM prowadził jeden z projektów w Finlandii:
Kolejowy Serwis Mobilny pracuje nad projektem w Finlandii (film) (galeria) <<==>> LINK

Więcej o działalności Kolejowego Serwisu Mobilnego:
Z wizytą w Kolejowym Serwisie Mobilnym w Małaszewiczach (film) (galeria) <<==>> LINK

 

materiał, tekst i zdjęcie: Kolejowy Serwis Mobilny w Małaszewiczach Dużych
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama