Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Jak efektywnie zagospodarować przestrzeń? Znajdź idealny projekt małego domu

Rosnące koszty budowy domów powodują, że inwestorzy decydują się na coraz mniejsze konstrukcje. Rzadkością są obiekty wielopokoleniowe. Stawiamy na idealnie dopasowane do potrzeb – bez zbędnej powierzchni, która generuje koszty. Jak efektywnie zagospodarować przestrzeń? Znajdź projekt małego domu, który spełni Twoje oczekiwania.

Polacy stawiają na coraz mniejsze domy

Portal wielkiebudowanie.pl oszacował, że w ciągu ostatnich 5 lat koszty budowy wzrosły o 76%. Cena za wybudowanie jednego mkw. do stanu deweloperskiego wynosi obecnie ponad 6 tys. zł. Rosnące koszty powodują, że Polacy budują coraz mniejsze domy. Według Głównego Urzędu Statystycznego w ciągu ostatnich 10 lat średni metraż budowanego domu jednorodzinnego obniżył się o 10 mkw. To nie oznacza, że musisz się zdecydować na obiekt, w którym nie zapewnisz odpowiedniej przestrzeni życiowej wszystkim domownikom. Wybierz projekt domu o funkcjonalnym i przemyślanym rozkładzie pomieszczeń. Takie propozycje znajdziesz w ofercie pracowni Domowe Klimaty. Sprawdź, jak idealnie może być zagospodarowana przestrzeń w takich obiektach.

Projekt małego domu – jaki wybrać?

Dopasowanie powierzchni do potrzeb nie tylko oznacza, że każdy domownik będzie zadowolony. Dzięki temu możesz też obniżyć koszty utrzymania. Po co ogrzewać przestrzeń, której i tak nie potrzebujesz? Co w zasadzie oznacza projekt małego domu? Przeważnie zalicza się do nich obiekty, które mają do 140 mkw., ale ten metraż nie obejmuje pomieszczeń gospodarczych i garażu. To jednak w dalszym ciągu duża powierzchnia, na której zmieszczą się nawet cztery pokoje, pralnia, a może nawet i garderoba. Wśród projektów znajdziesz również takie, które mają garaż w bryle.

W takich domach zazwyczaj przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Wiele projektów to domy parterowe z poddaszem użytkowym, gdzie łatwo możesz podzielić strefę na dzienną i nocną. Przeważnie na górze przewidziane są sypialnie, a na dole – salon połączony z kuchnią, łazienką i ewentualnie niewielki pokój dla gości. Przeważnie znajdzie się także miejsce na spiżarnię, a na górze – na garderobę.

Sypialnie w małych domach mają zazwyczaj po kilkanaście mkw., co powinno zapewnić wygodę jednej osobie, a nawet parze. Oczywiście, musisz wziąć pod uwagę oczekiwania, meble, które mają tam stać, oraz wielkość łóżka. Projekt domu przeważnie obejmuje dosyć duży salon, wychodzący na taras.

Które konkretnie warto wziąć pod uwagę? W ofercie pracowni Domowe Klimaty znajduje się, np. Akord III. Obejmuje 4 pokoje, a powierzchnia użytkowa wynosi blisko 120 mkw. To propozycja z garażem. Jeśli nie potrzebujesz tak dużo pokojów, weź pod uwagę projekt Alfa 4 z dwoma takimi pomieszczeniami, garażem i blisko 90 mkw. powierzchni użytkowej. Poszukiwań nie ograniczaj tylko do nich. Przejrzyj jak najwięcej projektów, ale wcześniej określ oczekiwania. Dzięki temu sprawniej przejdziesz przez poszukiwania idealnego dla Ciebie pomysłu na dom.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama