Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Dzieci otrzymały odblaski, dowiedziały się też wiele na temat bezpieczeństwa

Świeć Przykładem – Noś Odblaski! To hasło akcji informacyjno-edukacyjnej realizowanej na terenie całego kraju. Również bialscy policjanci każdego dnia przypominają jak ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma odblaskowy brelok, kamizelka czy opaska założone w widocznym miejscu. Ostatnio takie elementy trafiły do kolejnej grupy bialskich przedszkolaków.

Od 1 października rozpoczęliśmy akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych Świeć Przykładem-Noś Odblaski”. Ma ona na celu uświadamianie i przypominanie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

W ramach tej inicjatywy bialscy policjanci regularnie spotykają się z mieszkańcami powiatu. Zaczynamy też edukację od najmłodszych użytkowników dróg. Ostatnio policjanci bialskiej prewencji spotkali się uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza oraz wychowankami Przedszkola Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej.

Podczas spotkań policjanci wyjaśniali dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie wcześnie zapadający zmrok i ciemne poranki i opady atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. Tłumaczyli, że kamizelka odblaskowa, breloczek czy opaska umieszczone w sposób widoczny dla kierującego sprawiają, że wcześniej widzi on pieszego. A tym samym ma czas na podjęcie właściwej reakcji. Zachęcali również do korzystania z elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym, gdzie nie jest to wymagane przepisami prawa. Funkcjonariusze przypominali też o ogólnych zasadach bezpieczeństwa w domu czy na podwórku.

W trakcie pogadanek policjanci przekazali dzieciom elementy odblaskowe. Wszystkie zgodnie zobowiązały się z nich korzystać. Podczas spotkań był też czas na prezentację sprzętu, z którego korzystają mundurowi oraz odpowiedzi na wiele pojawiających się wśród dzieci pytań.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama