Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„Ryczące BMW” z mandatem. Bialscy policjanci kontynuują działania „Stop-drift”

Kolejne działania Stop Agresji-Stop Drift, wymierzone w kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy. Na terenie Białej Podlaskiej przeprowadziliśmy 85 kontroli drogowych nakładając prawie 60 mandatów na kierowców popełniających wykroczenia. Zatrzymaliśmy także 13 dowodów rejestracyjnych, w tym 9 za przekroczenie norm hałasu. W aucie rekordzisty wyniósł on ponad 120 dB!

W minioną sobotę na terenie Białej Podlaskiej przeprowadziliśmy kolejne działania pod nazwą Stop Agresji-Stop Drift. Podczas patroli funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na kierowcach, którzy rażąco naruszyli zasady bezpieczeństwa. Prowadziliśmy kontrole prędkości, sprawdzaliśmy trzeźwość kierujących czy stan techniczny pojazdów. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i ujawnili ponad 60 wykroczeń. 58 kierowców ukaranych zostało mandatami. Najczęstszym przewinieniem była nadmierna prędkość.

O godz. 20.30 na Alei Jana Pawła II policjanci zatrzymali kierowcę Audi, który przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 38 km. Za kierownicą osobówki siedział 30-latek. Mundurowi szybko ustalili, że „zbyt ciężka noga” nie jest jego jedynym przewinieniem. Mężczyzna nie posiadał powiem uprawnień do kierowania pojazdami. Auto trafiło na parking strzeżony, natomiast 30-latek za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

Kontrolowane w trakcie działań samochody były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 13 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, w 9 przypadkach powodem tego było przekroczenie norm hałasu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-latek podróżujący „ryczącym” BMW. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 21.30 na ul. Terebelskiej. Prowadzone przez niego auto generowało poziom hałasu wynoszący ponad 120

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama