Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Miejscownik: Z M&Msami w podróży po Chinach

W nowym cyklu kulturalnym Gminnego Centrum Kultury w Drelowie tym razem "Miejscownik", czyli spotkania z podróżnikami i osobami, które zechciały się podzielić swoimi doświadczeniami na temat swojego pobytu w różnych zakątkach świata.

W pierwszej odsłonie „Miejscownika” o Chinach, życiu w tym kraju, pracy, kulturze, relacjach z mieszkańcami i podróżowaniu autostopem opowiedzieli Monika i Marcin Jaszczyk, czyli M&Msy w podróży.

Małżeństwo, które obecnie mieszka w Białej Podlaskiej, spędziło kilka lat podróżując po świecie, najpierw autostopem, później wybierając także różne środki transportu. Właśnie autostopem dotarli do Chin, gdzie zamieszkali przez 18 miesięcy, tam podjęli pracę i przy okazji zwiedzali kraj. Z uczestnikami spotkania podzieli się swoim doświadczeniem na temat podróżowania i ciekawego, ale wcale nie łatwego zorganizowania sobie codzienności w kraju, który nastręcza wielu kłopotów z komunikowaniem się, ale jednocześnie jest gościnny i atrakcyjny dla turysty.

Więcej o większych i mniejszych podróżach Moniki i Marcina, którzy od kilku lat organizują swoje wyjazdy z dwojgiem małych dzieci, można poczytać na ich profilu społecznościowym:
M&Msy w podróży

A już 3 października o godz. 18:00 kolejne spotkanie z cyklu „Miejscownik”, podczas którego o Angoli opowie misjonarz ks. Emil Kałka.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama