Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Justyna Mazur-Lipecka opowiedziała w Terespolu o swojej najnowszej książce (galeria)

29 września w Galerii Smaków w Terespolu odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Lipecką, podczas którego pisarka opowiedziała o swojej twórczości i zaprezentowała najnowszą książkę "Czas oswajany".

Justyna Mazur-Lipecka (ur. 1955 r. w Terespolu) – z zamiłowania regionalistka, zauroczona nadbużańskim krajobrazem, tradycją i historią tych terenów. Z tego tygla kulturowego czerpie inspiracje do swojej twórczości. Peregrynuje po małych wioskach i osadach nad ,,swoją rzeką”. Przysiada się do przydrożnych ławek, rozmawia ze starszymi ludźmi, łowi ich opowieści i wspomnienia. Ślady tych spotkań możemy później odnaleźć w jej pracach.

,,Czas oswajany” to zaproszenie do podróży w lata pięćdziesiąte XX wieku, do odbudowującej się Warszawy i małego, przygranicznego Terespola. Powieść opisuje dalsze losy bohaterów ,,Nad Bugiem”. Opowiada o miłości, codziennych zmaganiach i świecie niełatwych wyborów w szarych latach, gdy przeżycia wojenne nadal mieszkają w ludziach i dają o sobie znać w najmniej oczekiwanych momentach.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii „Czas osobisty” Lecha Mazura, członka Podlaskiego Klubu Fotograficznego, którego tematem wiodącym zdjęć jest fotografia krajobrazowa, z akcentem na rzekę Bug (poprzez swoją dzikość jest piękna o każdej porze roku i dnia), potem reportaż, dokumentacja, ale też zdjęcia ,,grafizujące”, abstrakcyjne opracowywane w komputerze.

O oprawę muzyczną zadbał wokalista Janusz Pruniewicz, gościnnie swoje wiersze recytowała Grażyna Leonienko. Spotkanie poprowadziło dyrektorka MCKSiR w Terespolu Anna Pietrusik.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Terespol / MCKSiR Terespol
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama