Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dr Gerard i Cargotor wśród wyróżnionych laureatów projektu Marka Lubelskie (galeria)

Już drugi raz w tym roku laureaci projektu gospodarczego Marka Lubelskie otrzymali wyróżnienia. Srebrne wyróżnienia jubileuszowe trafiły do 11 firm z województwa lubelskiego.

Wydarzenie było przede wszystkim okazją do uhonorowania kilkunastu wiodących przedsiębiorców i wręczenia im wyróżnień Srebrny Jubileusz prowadzenia działalności gospodarczej. Konferencję otworzył wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. Wyróżnienia otrzymali:

 1. Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.
 2. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Sp. z o.o.
 3. Browar Jagiełło Sp. J.
 4. Dr Gerard Sp. z o.o.
 5. DAREX Producent Koszul Sp. z o.o. Sp. K.
 6. Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł Sp. J.
 7. SCF Natural Sp. z o.o.
 8. Cargotor Sp. z o.o.
 9. Apartamenty W DRZEWACH, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jakub Fraszka
 10. Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła
 11. JMP Flowers Sp. z o.o.

Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom z grona firm z certyfikatem Marka Lubelskie na podstawie dokumentów potwierdzających rok założenia firmy przekazanych przez firmę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z siedzibą w Lublinie.

Do zgromadzanych w Lubelskim Centrum Konferencyjnym słowo skierował Sławomir Biedermann, kierownik Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który połączył się on-line.

Na uczestników czekały też prezentacje. Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Marek Neckier zaprezentował, jakie są możliwości wykorzystania środków finansowych z nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027. Prezes Lubelskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Lublinie Rafał Langiewicz przedstawił ofertę dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Na końcu dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Tomasz Pitucha podsumował realizowane na rynku pracy działania finansowane ze środków unijnych.

Projekt gospodarczy Marka Lubelskie

Projekt gospodarczy Marka Lubelskie, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie, jest realizowany od 2007 roku. Już 99 firm z regionu może się poszczycić certyfikatem Marka Lubelskie. Są to przedsiębiorstwa z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjno-mechanicznej, budowlanej, odzieżowej, informatycznej, turystycznej i ogrodniczej. Wiodącą branżą w projekcie pod względem ilości przedsiębiorstw jest branża spożywcza – w tej kategorii tytuł posiadają aż 53 przedsiębiorstwa.

Celem projektu jest promocja gospodarcza firm prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego. Są to najlepsi w regionie producenci towarów i usług, dla których priorytetem jest jakość, najwyższe standardy, innowacyjność i troska o środowisko naturalne. Produkty oznaczone zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie coraz częściej są wybierane przez konsumentów w regionie i w kraju, ponieważ kojarzą się z miejscem pochodzenia i najwyższą jakością.

Coraz więcej firm z certyfikatem Marka Lubelskie

W tym roku do grona przedsiębiorstw z certyfikatem Marka Lubelskie dołączyło 10 firm. Certyfikaty otrzymali 11 lutego br. podczas XXIV Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego za 2022 rok oraz XVII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Wyróżniono wówczas:

 1. Darex Producent Koszul Sp. Z.o.o Sp. K
 2. Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
 3. PINUM Rafał Pikul (DEERHORN)
 4. RST Roztocze Sp. Z o.o.
 5. GREEN SORT Sp. Z o.o.
 6. Rigiel Sylwia Wnuk
 7. Agnieszka Sienkiewicz Winnica Sienkiewicz
 8. BiGrim Grzegorz Maryniowski
 9. GNIECKI S.C.
 10. Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła.

Wyróżnienia jubileuszowe

Wyróżnienie jubileuszowe przyznawane są w 3 kategoriach:

 1. Platynowy Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 100-lecie założenia firmy oraz tym, które zostały założone ponad 100 lat temu.
 2. Złoty Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które zostały założone ponad 50 lat temu i w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 50-lecie, 60-lecie, 70-lecie, 80-lecie i 90-lecie założenia firmy.
 3. Srebrny Jubileusz Laureata projektu gospodarczego Marka Lubelskie przyznawany jest firmom, które w bieżącym roku kalendarzowym obchodzą 10-lecie, 20-lecie, 30-lecie, 40-lecie założenia firmy.

Jubileuszowe wyróżnienia są nagrodami honorowymi. Laureaci nie otrzymują z tego tytułu gratyfikacji finansowych, mogą natomiast wykorzystywać fakt przyznania wyróżnienia w materiałach promocyjnych i reklamowych.

materiał, tekst i zdjęcia: Anna Nycz, Biuro Prasowe Kancelarii Marszałka, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama