Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Policyjne stoisko na targach pracy

Po raz kolejny Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej wzięła udział w Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się wczoraj w hali widowiskowo-sportowej AWF. Wszyscy którzy chcą związać z mundurem policyjnym mogli uzyskać informacje na temat wykształcenia, umiejętności i predyspozycji niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Mogli też zobaczyć namiastkę pracy technika kryminalistyki podczas przygotowanego przez niego pokazu.

W hali widowiskowo-sportowej AWF w Białej Podlaskiej przy ul. Marusarza odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej. Podczas targów swoje oferty przedstawiali m.in. pracodawcy oraz agencje pośrednictwa pracy.

Bialskich policjantów reprezentował Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, insp. Wojciech Czapla. Przygotowaliśmy również stoisko informacyjne. Osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze przybliżyli osobom zainteresowanym zawód policjanta, a także poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz informacje o codziennej służbie mundurowych. Była również możliwość obejrzenia jak wygląda obecnie test sprawności fizycznej będący jednym z etapów postępowania.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Policjant przybliżył specyfikę swojej pracy. Nie zabrakło informacji na temat ciekawych przypadków z jakimi spotkał się podczas służby. Poza teorią był czas na praktykę. Funkcjonariusz zabrał ze sobą walizkę z „policyjnymi akcesoriami”, oraz przedstawił niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Osoby, które były tym zainteresowane same mogły ujawnić pozostawione przez siebie odbitki linii papilarnych.

Na policyjnym stoisku można było obejrzeć jednostki broni, będące na wyposażenie mundurowych oraz elementy umundurowania i wyposażenia funkcjonariuszy.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama