Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

W Porosiukach zebrali ponad 2000 kg elektrośmieci

KGW Aktywne Porosiuki zakończyło z powodzeniem zbiórkę elektrośmieci. Do akcji włączyło się kilkadziesiąt osób, a efektem jest ponad 2000 kg odpadów, które przysłużą się nie tylko czystemu środowisku, ale również rozwojowi organizacji.

Jest kilka powodów, dla których przyłączyliśmy się do akcji. Po pierwsze robimy coś dobrego dla środowiska, przyrody, bo gdyby nie zbiórka, część tych elektrośmieci wylądowałaby w naszych lasach. Po drugie, nasze KGW otrzyma wymierne korzyści w postaci przelewu na rachunek bankowy, a środki zostaną przeznaczone na cele statutowe. Po trzecie, akcja aktywizuje miejscową społeczność do działania – wyjaśnia wiceprezes koła Konrad Gąsiorowski 

 

materiał, tekst i zdjęć: Konrad Gąsiorowski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. No bez katastrofizmu , dlaczego miały by zaraz lądować w lasach skoro to taki niezły biznes . Wystarczy zobaczyć jak płacą za te śmieci. Green office z Łomaz w krótkim czasie rozkręciło się w prężną firmę. Wiele ważniejsze jest pytanie dlaczego tak się dzieje , że tak wiele produkuje się sprzętu który tak szybko staje się bezużyteczny. Dobry lekarz leczy przyczynę choroby a nie skutki. Zły lekarz nie po to leczy żeby wyleczyć ale żeby leczyć, leczyć , leczyć ……………………. i brać kasę . No to jak to z tymi elektrośmieciami, coś dla środowiska i przyrody czy raczej ………… tylko dla picu. A swoją drogą to gmina chyba robi nas w bambuko bo skoro płacimy podatek śmieciowy za odbiór śmieci, za które jak widać to nam powinni zapłacić to coś tu nie halo. Może by tak radny zajął się tą sprawą razem z v-ce prezesem i doprowadził do uporządkowania tej dziedziny w gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama