Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Przygotuj się do zimy – trenażery rowerowe, idealne na utrzymanie formy

Jazda na rowerze zimą potrafi być dość niebezpieczna. Zwłaszcza, jeśli rower nie ma dostosowanych do tego opon, a pogoda nie rozpieszcza. To nie oznacza jednak, że trzeba wtedy rezygnować z treningów. Wystarczy przenieść się z nimi do domu, wykorzystując do tego trenażer.

Taki sprzęt pozwala jeździć na rowerze w komfortowych warunkach, bez względu na porę roku. Sprawdź jakie trenażery rowerowe oferują producenci i co możesz zyskać decydując się na jego zakup.

To sprzęt, który świetnie odzwierciedla tradycyjne treningi

Jeśli zależy Ci na tym, żeby cały czas utrzymywać formę, a najchętniej ćwiczysz na rowerze, zakup trenażera będzie dla Ciebie najlepszym wyjściem przy zbliżającej się zimie. Jest to urządzenie, dzięki któremu możesz jeździć na swoim ulubionym jednośladzie nawet w niewielkim pomieszczeniu. Jego konstrukcja pozwala na wykonywanie treningów w miejscu.

Być może zastanawiasz się czy nie lepszym wyborem byłby zakup roweru stacjonarnego. Trenażery rowerowe to jednak najlepsza z dostępnych opcji. Taki sprzęt zajmuje mniej miejsca, może być bardziej rozbudowany pod kątem posiadanych funkcji, a do tego pozwala na jazdę tym samym rowerem, co na zewnątrz.

 

 

Rodzaje trenażerów

Przeglądając oferty trenażerów rowerowych, możesz zauważyć, że są one dostępne w różnych wariantach, różniąc się swoją konstrukcją, sposobem działania, a także rozmiarem. Jeśli zależy Ci na tym, żeby sprzęt zajmował jak najmniej miejsca, pomyśl o zakupie trenażera z rolką oporową pod tylne koło. Urządzenie to jest na tyle małe, że po treningu bez problemu będziesz mógł albo mogła schować je w szafie. Co do sposobu działania, warto wspomnieć, że opór w tego typu trenażerach jest generowany za pomocą specjalnego płynu albo magnesów. Dostępne są także modele łączące oba te systemy. Ich zaletą jest też szybki montaż.

Inną opcją są trenażery bezpośrednie. Zastępują one tylne koło, co wiąże się z tym, że przed treningiem to należy ściągnąć. Później wystarczy już wpiąć rower na trenażer wykorzystując dedykowane uchwyty, zwracając uwagę na to, aby napęd umieścić na specjalnej kasecie. Chociaż montaż jest w ich przypadku nieco bardziej skomplikowany, są one częstym wyborem wśród tych, którzy trenują ze względu na płynne działanie i realistyczne wrażenia z jazdy.

Wielu profesjonalistów, chcąc jeździć w domu, decyduje się na zakup trenażera rolkowego. Taki sprzęt może służyć im nie tylko do domowych treningów, ale również do rozgrzewki przed zawodami. Są one bowiem na tyle mobilne, że bez problemu można przewieźć taki sprzęt w inne miejsce. Kolejną kwestią, dla której sięgają po nie profesjonaliści jest to, że bardzo dobrze symulują one jazdę po tradycyjnej nawierzchni, a do tego uczą balansowania. Nieco trudniej jest utrzymać na nich równowagę. To świetne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli zależy Ci na tym, żeby oprócz ruchu zapewnić sobie możliwość poprawienia techniki jazdy.

Sprawdź pełną ofertę sklepu FabrykaRowerow.com

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama