Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

AruaCup – Turniej siatkówki dla dzieci i młodzieży na plaży w Porosiukach (film)

Fundacja Arua oraz sołectwo i KGW Aktywne Porosiuki zaprosiły dzieci i młodzież z gminy Biała Podlaska i jej okolic do udziału w turnieju siatkówki, który został rozegrany 17 września na plaży w Porosiukach.

W Porosiukach odbył się pierwszy turniej siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży, w którym wzięli udział zawodnicy z gminy Biała Podlaska, miasta Biała Podlaska i okolicznych miejscowości. 

Początkowo zajmowaliśmy się zimowym pływaniem, morsowaniem, ale generalnie rozwojem sportu. Jako prezes Fundacji Arua chcę wyciągnąć dzieciaki z domu, pokazać, że jest alternatywa dla smartfonów, siedzenia przed komputerem. ideą zawodów było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, uprawiania sportu i wpojenia postawy fair play, także w życiu codziennym. Przy okazji chcemy promować naszą miejscowość, Porosiuki – mówił prezes Fundacji Arua Konrad Gąsiorowski. 

Turniej odbył się na plaży w Porosiukach, w której powstanie zaangażowali się aktywnie mieszkańcy miejscowości. Teren, który teraz cieszy wiele osób, został przygotowany we własnym zakresie lokalnych działaczy. – Porosiuki, jak wszyscy już zdążyli zauważyć, są bardzo gościnne, a dziś jest nam niezmiernie miło gościć 128 zawodników. To niebywała ilość, podstawówka, kilka osób z liceum. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu dzieci mogły zjeść przepyszny obiad i grilla, miały zapewnioną opiekę ratowniczą, medyczną, mieliśmy też dla nich transport – wymieniał prezes fundacji. 

Wśród zawodników m.in. przedstawiciele Grabanowa, Cicibora, Terebeli, Dokudowa, Styrzyńca, Porosiuk, Sławacinka Starego, Białej Podlaskiej: SP nr 2, 3, 6 i 9, łącznie 16 drużyn. Tego dnia każdy był wygrany, każdy otrzymał pamiątkowy medal. Trzy najlepsze drużyny walczyły o puchary, wybrano najlepszego zawodnika i zawodniczkę, a prezes Konrad Gąsiorowski zadbał również o dodatkowe upominki. 

Wyniki:  

I miejsce – Terebela 
II miejsce – Krasnoludki (SP nr 6 w Białej Podlaskiej) 
III miejsce OSP Sławacinek Stary Młodzieżówka 
wyróżnienie – SP nr 2 w Białej Podlaskiej 

Najlepsza zawodniczka – Marysia Korneluk – Krasnoludki 
Najlepszy zawodnik – Alan Kalich – Terebela 

Dla naszej młodzieży było to udane popołudnie, piękna pogoda, sportowa rywalizacja i możliwość nawiązania nowych znajomości. Zawody nie odbyłyby się, gdyby nie pomoc pozostałych członków Fundacji Arua oraz mieszkańców Porosiuk, którzy pełnili w trakcie zawodów funkcję wolontariuszy – podsumowuje imprezę Konrad Gąsiorowski. 

Zdjęcia: Konrad Gąsiorowski, prezes Fundacji Arua

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Konrad Gąsiorowski
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama