Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Uszkodzili kilkanaście tablic informacyjnych podciągając się na nich…

Za uszkodzenie tablic informacyjnych o wartości ponad 4 tys. zł odpowiedzą dwaj bialczanie w wieku 24-27 lat. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. na terenie miasta. Jak ustalili policjanci sprawcy postanowili podciągać się po kolei na mijanych znakach niszcząc je. Usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia br. policjanci bialskiej prewencji podczas pełnionej służby na terenie miasta zauważyli kilkanaście uszkodzonych tablic informacyjnych. Straty oszacowane zostały przez pracownika urzędu na szkodę ponad 4 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej policji.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że udział w tym zdarzeniu mają dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 24-27 lat. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany do wyjaśnienia. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty w zakładzie karnym, gdzie mężczyzna trafił następnego dnia po zdarzeniu w związku z orzeczoną karą pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyźni przyznali, że przed zdarzeniem postanowili iść na stację paliw po alkohol. Po drodze wpadł im do głowy pomysł, że będą podciągać się na tablicach informacyjnych z nazwami ulic. W ten sposób bez żadnego powodu uszkodzili kilkanaście tablic. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywiem policjanci zabezpieczyli od 24-latka gotówkę.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama