Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Nasz sołtys” – Tomasz Bieniek z Żerocina liderem w województwie lubelskim! (film) (galeria)

Z przyjemnością informujemy, że Tomasz Bieniek, sołtys sołectwa Żerocin, zajął pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego "Nasz sołtys".

11 września w Lublinie odbyła się gala finałowa konkursu „Nasz sołtys”, podczas którego sołtys sołectwa Żerocin Tomasz Bieniek (gm. Drelów), reprezentant powiatu bialskiego zgłoszony przez starostę bialskiego Mariusza Filipiuka, odebrał nagrodę w wysokości 5 tys. zł i statuetkę za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii męskiej. Wyróżnienia wręczyli członek zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz Ewa Szałachwiej, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w UMWL.

Celem konkursu było wyłonienie najbardziej aktywnego lidera społeczności lokalnej w województwie lubelskim oraz zachęcenie do zaangażowania w inicjatywy na rzecz rozwoju sołectw, a także promowanie działalności sołtysów na rzecz mieszkańców województwa lubelskiego.

Podczas oceny zgłoszeń brano pod uwagę takie aspekty działalności jak wpływ podjętych zadań na integrację społeczności lokalnej, działalność społeczną i jej materialne rezultaty, takie jak poprawa infrastruktury komunalnej, wykorzystanie środków funduszu sołeckiego lub projekty inwestycyjne. Istotne z punktu widzenia osiągnięć kandydata do tytułu „Nasz Sołtys” były także współpraca z samorządem gminnym, dalsze plany związane z działalnością sołectwa, aktywna reprezentacja gminy i swojego regionu oraz udział w konkursach obrazujących osiągnięcia.

Tomasz Bieniek biorąc udział w konkursie zobowiązany był zaprezentować siebie i swoją działalność jako sołtys, dokonania na rzecz społeczności lokalnej, materialne rezultaty sprawowania funkcji lidera sołectwa, współpracę z samorządem, instytucjami i organizacjami, a także osobiste osiągnięcia. Wieloletnia działalność społeczna została doceniona przez kapitułę konkursową, która przyznała mu pierwsze miejsce w województwie lubelskim.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego sylwetkę Tomasza Bieńka, jego pracę społeczną na rzecz sołectwa Żerocin i gminy Drelów oraz dokonania.

Do konkursu wpłynęło ponad 50 zgłoszeń kandydatów z województwa lubelskiego.

Nasz sołtys – mężczyźni:
I miejsce Tomasz Bieniek, Żerocin (gm. Drelów, powiat bialski)
II miejsce Stanisław Szałajko, Ryki (gm. Ryki, powiat rycki)
III miejsce Piotr Błaszczak, Majdan Brzezicki (gm. Piaski, powiat świdnicki)
wyróżnienia: Krzysztof Kowalik (Olchowiec, gm. Gorzków, powiat krasnostawski), Ryszard Rybczyński (Parchatka, gm. Kazimierz Dolny, powiat puławski), Tomasz Połeć (Częstoborowice, gm. Rybczewice, powiat świdnicki)

Nasz sołtys – kobiety:
I miejsce Ewa Sysiak, Serniki (gm. Serniki, powiat lubartowski)
II miejsce Agnieszka Grabowska, Zezulin Drugi (gm. Ludwin, powiat łęczyński)
III miejsce Lucyna Gontarz, Masłomęcz (gm. Hrubieszów, powiat hrubieszowski)
wyróżnienia: Teresa Jasińska (Jacków, gm. Mełgiew, powiat świdnicki), Teresa Mućka (Siedliska, gm. Wojcieszków, powiat łukowski), Renata Pawlak (Elizówka, gm. Niemce, powiat lubelski)

Kandydatów do tytułu „Nasz Sołtys” mogli zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa w ilości co najmniej 5 osób, rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz powiaty. Kandydatem mógł zostać sołtys z województwa lubelskiego, który aktualnie pełni funkcję i był sołtysem co najmniej przez cały poprzedni, tj. 2022 rok.

Więcej o konkursie:
Konkurs „Nasz sołtys”. Mamy propozycję kandydatów z powiatu <<==>> LINK

Drugą kandydatką z powiatu bialskiego była Elżbieta Moszkowska z Bokinki Królewskiej, gm. Tuczna.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Gmina Drelów
tekst: Anna Ostapiuk Radio Biper / Urząd Marszałkowski WL
zdjęcia: UM WL / Mariusz Maksymiuk Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama