Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bohukały: Niewybuchy na terenie powiatu bialskiego

W połowie tygodnia na brzegu zbiornika wodnego w Bohukałach znaleziony został pocisk artyleryjski. „Niebezpieczną pamiątkę” ujawnił opadający poziom wód. Tego dnia dyżurny terespolskiego komisariatu odebrał kolejne zgłoszenie. Tym razem granat z czasów II wojny światowej został znaleziony podczas prac polowych. Pamiętajmy, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

W połowie tygodnia dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Zgłaszający zauważył go na brzegu zbiornika wodnego w miejscowości Bohukały. Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski o długości 55 cm.

Gdy na miejsce dotarł patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu. Tym razem mieszkaniec tej samej miejscowości ujawnił go podczas prac polowych. Saperzy zajęli się również neutralizacją niewybuchu, którym okazał się granat moździerzowy. Sprawdzili też pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Pamiętajmy! Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama