Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Członkinie KGW z Komarna Kolonii zaprosiły do siebie na Dzień Ziemniaka (galeria)

10 września członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły mieszkańców gminy Konstantynów do swojej świetlicy w Komarnie Kolonii na wspólne świętowanie pod hasłem "Dzień Ziemniaka".

Tego dnia zgromadzeni goście mieli okazję spróbować różnorodnych potraw z wykorzystaniem ziemniaków.

Zorganizowaliśmy dziś Święto Ziemniaka i przyjechały do nas panie z kół gospodyń wiejskich. Każde koło coś przygotowało, przywozimy potrawy i tu jest ich degustacja – wyjaśnia Danuta Szewczuk z KGW Komarno.

Wśród potraw m.in. ziemniaki w waflu przygotowane przez KGW Konstantynów. – To nie jest skomplikowane danie. Ziemniaki gotuje się z boczkiem wędzonym, farsz się miesza się zawija w wafle, potem panieruje – opowiada Jadwiga Wazak. Ziemniaczany chłopski garnek przygotowało natomiast KGW Wiechowicze. – To zupa gulaszowa z ziemniakami, pieczarkami, kiełbaską, cukinią i papryką. To produkty z naszych ogrodów – wyjaśnia Aneta Mikitiuk. Kopytka z dynią i szpinakiem to dzieło KGW Gnojno, natomiast do degustacji „zagubów” zachęcały członkinie KGW Antolin. – Do tego zakwaszana kapusta i sos kurkowy. To dosyć czasochłonna potrawa, ale nie trudna. Starte ziemniaki ze smażonym boczkiem i cebulką, zawinięte w roladę z ciasta pierogowego – przybliża szczegóły Katarzyna Jakoniuk. KGW Zakanale przygotowało kartacze z ziemniaków, soczewicy i mięsa, a KGW Komarno zaprosiło na babkę ziemniaczaną i pierogi z ziemniakami, szpinakiem i serem.

Sam fakt spotkania po raz kolejny w miejscowości Komarno świadczy o tym, że impreza stała się fajna i popularna. Doświadczenia poprzedniej imprezy dowodzą, że chcemy się spotykać, że panie chcą się pochwalić swoimi umiejętnościami przygotowywania potraw z ziemniaka – podkreśla wójt Romuald Murawski. – Jestem pełen podziwu i dziękuję organizatorom i każdemu z kół, bo musiały sie napracować, żeby przygotować te potrawy.

Galeria zdjęć dostępna jest poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama