Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

XXII Turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Kodeń – Memoriał Józefa Tymoszuka (film)

1 września na orliku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu został rozegrany "XXII Turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Kodeń - Memoriał Józefa Tymoszuka", na który młodych zawodników zaprosiło Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki.

To sportowe wydarzenie w Kodniu nie odbywało się przez ostatnie lata ze względu na pandemię. Dziś jest to już dwudziesty drugi turniej dla dzieci i młodzieży i czwarty memoriał pana Józefa Tymoszuka, wielkiego człowieka, działacza, który od 1994 r. był wieloletnim radnym, promotorem sportu i współorganizatorem Biegu Sapiehów. To on wymyślił ten turniej i był jego głównym organizatorem. W tej chwili zaangażowali się w to wszyscy, m.in.centrum kultury, panie z komisji alkoholowej i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych – przybliża szczegóły wójt gminy Kodeń Jerzy Troć, którego spotkaliśmy na murawie podczas turnieju. – Cieszymy się, bo w dzisiejszych czasach trzeba robić jak najwięcej, żeby ich oderwać od komputerów.

Józef Tymoszuk był moim przyjacielem, wchodząc do rady w 2006 r. od niego się uczyłem, dużo współpracowaliśmy. Postać bardzo skromna, chciał wszystkim pomagać, żeby było jak najlepiej i nie żądał nic w zamian. Był całkowicie oddany dla Kodnia, choć pochodził z Dobrynia Dużego – wspomina włodarz. – Jego córka Magdalena zaproponowała, żeby odbył się taki memoriał, przychyliliśmy się i wszyscy się w to zaangażowaliśmy.

Cieszę się bardzo, że zebrało się dużo osób młodych, a wiele osób starszych sprawiło, że ten memoriał nabrał trochę blasku, bo otworzyliśmy kategorię open – mówiła organizatorka, córka Józefa Tymoszuka, Magdalena Tymoszuk.

W kategorii open (od szkoły średniej wzwyż) zgłosiło się pięć drużyn, I-III – trzy drużny, IV-VIII – cztery drużyny.

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Radio Biper
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama