Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Podczas jednej rozmowy telefonicznej straciła niemal 10 tys. zł

Niemal 10 tys. zł. straciła 39-latka, która uwierzyła telefonicznej rozmówczyni. Ta twierdziła, że niezbędna jest weryfikacja konta założonego na portalu aukcyjnym i zainstalowanie nowej funkcjonalności w aplikacji bankowej. Finalnie pokrzywdzona podała 4 kody Blik, a z jej konta „zniknęła” gotówka. Apelujemy o rozwagę podczas operacji finansowych.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka miasta. Z relacji kobiety wynikało, że została oszukana. Tego dnia córka za jej zgodą założyła konto na jednym z portali aukcyjnych i wystawiła do sprzedaży bluzkę. Po pewnym czasie na numer kontaktowy zadzwoniła kobieta twierdząc, że założone konto nie zostało poprawnie zweryfikowane. Twierdziła dodatkowo, że jest już osoba zainteresowana zakupem, jednak nie może przekazać gotówki, gdyż pojawia się jakiś błąd.

W trakcie trwania rozmowy poleciła zalogować się na konto bankowe. Twierdziła, że dzięki temu założy pokrzywdzonej dodatkową funkcję w aplikacji bankowej. Miała ona służyć do szybkich transakcji na stronie za pośrednictwem aplikacji bankowej. Po chwili oświadczyła, że pojawił się problem z zainstalowaniem nowej funkcjonalności i w tym celu pokrzywdzona musi podać kod Blik.

Niestety pokrzywdzona postąpiła zgodnie ze wskazówkami nieznajomej podając 4-krotnie kod. Gdy otrzymywała informacje o blokadzie środków na koncie nieznajoma uspokoiła ją, że dzieje się tak w celu zainstalowania nowej funkcjonalności, a gotówka zaraz wróci na jej konto. Gdy zaniepokojona pokrzywdzona oświadczyła, że nie wróciły do niej żadne środki nieznajoma zakończyła połączenie, a numer telefonu po chwili okazał się niedostępny.

W oddziale banku zgłaszająca potwierdziła, że padła ofiarą oszustwa, a sprawcy wypłacili z jej konta niemal 10 tys. złotych. Wówczas zgłosiła się na Policję.

Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze. Apelujemy również o szczególną ostrożność podczas realizacji operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują metody działania i wykorzystują każdą okazję by wyłudzić oszczędności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama