Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Pikniki wojskowe „Silna Biało-Czerwona”. Najbliższy w Radzyniu Podlaskim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 13 sierpnia 2023
, godz. 12:00
13 sierpnia w Radzyniu Podlaskim, a 14 sierpnia w Nałęczowie odbędą się zorganizowane z okazji Święta Wojska Polskiego pikniki wojskowe. - Na uczestników czeka wiele atrakcji m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, mobilny punkt rekrutacji, strefa zabaw dla dzieci i żołnierska grochówka – mówi ppor. Marlena Kuna, oficer prasowy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie razem z WCR Biała Podlaska i WCR Puławy zapraszają na pikniki wojskowe do Parku Miejskiego w Radzyniu Podlaskim (niedziela, 13 sierpnia) i na Plac przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie (poniedziałek, 14 sierpnia). – Pikniki będą okazją do spotkań z żołnierzami, ale także sposobnością do wyjątkowego spędzenia czasu z rodziną. Każdy chętny dowie się, jak wygląda służba w wojsku i co zrobić, by zostać żołnierzem RP – mówi ppor. Marlena Kuna.

Pokaz sprzętu i uzbrojenia

Zarówno w Radzyniu Podlaskim, jak i Nałęczowie pikniki odbędą się w godzinach 12:00 – 18:00. Na zwiedzających będzie czekać wiele atrakcji. – Jedną z nich będzie pokaz stacjonarny nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz uzbrojenia, będącego na wyposażeniu jednostek z całego kraju m.in.: czołg „Leopard”, transporter „Rosomak”, wyrzutnia rakietowa „Langusta”, moździerz samobieżny „Rak”, przeciwlotniczy zestaw rakietowy „Poprad” – wymienia ppor. Marlena Kuna.

Twarzą w twarz z żołnierzami

Podczas pikniku będzie można zapoznać się ze specyfiką jednostek i instytucji wojskowych stacjonujących w regionie. – Każdy będzie miał możliwość rozmowy z żołnierzami, m.in. z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie, Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych oraz 22 batalionu lekkiej piechoty. Żołnierze chętnie odpowiedzą na pytania związane ze służbą oraz zaprezentują sprzęt wojskowy, znajdujący się na ich wyposażeniu – dodaje ppor. Kuna.

Zostań żołnierzem RP

Żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nałęczowie i Radzyniu Podlaskim w specjalnie przygotowanych punktach będą udzielać informacji na temat warunków, jakie trzeba spełnić by stać się żołnierzem Wojska Polskiego. Odpowiedzą na każde pytanie i podpowiedzą, w jaki sposób wstąpić do cieszącej się popularnością dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy terytorialnej służby wojskowej. Tego dnia chętni będą mogli złożyć wniosek do wybranego rodzaju służby. Warto dodać, że w nałęczowskim pikniku weźmie udział młodzież z klas mundurowych Oddziału Przygotowania Wojskowego ZS w Sobieszynie oraz ZS nr 3 w Puławach.

Koncert i atrakcje dla dzieci

Dla publiczności zagra Orkiestra Wojskowa z Lublina. Przewidziane są również atrakcje, gry i zabawy oraz konkursy wiedzy dla najmłodszych. Nie zabraknie wojskowej grochówki, którą zapewni 41 Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

70 pikników w całym kraju

Tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego zaplanowane na dni 12 – 15 sierpnia odbędą się pod hasłem „Silna Biało – Czerwona”. Z tej okazji na terenie całego kraju zorganizowanych zostanie 70 pikników wojskowych. W województwie lubelskim pikniki odbędą się także w Biłgoraju (12 sierpnia) i Bychawie (15 sierpnia).

 

materiał: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
tekst i zdjęcia: ppor. Marlena KUNA p.o. rzecznik prasowy 4SLSz/4th ATW PAO
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama