Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Policja dbała o bezpieczeństwo pielgrzymów i płynność ruchu

Bialska policja zabezpieczała trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która we wtorkowy poranek wyruszyła w drogę do Częstochowy. Funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbali o płynność ruchu. Pątnicy opuścili już teren powiatu. Apelujemy do kierowców, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność.

We wtorkowy poranek na Jasną Górę wyruszyła 43 Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy wyruszyli z Parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej w dwóch grupach. Jak co roku nad ich bezpieczeństwem czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Wczoraj pątnicy opuścili teren powiatu bialskiego wyruszając w dalszą drogę.

Dziękujemy kierującym, którzy wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością wobec pielgrzymów i zachowywali szczególną ostrożność podczas przejazdu w miejscach, gdzie ruch był utrudniony.

Zwracamy się również z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama