Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Policjanci na Dniu Otwartym w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim

Przez całe wakacje bialscy policjanci promują zasady bezpiecznego wypoczynku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Ostatnio funkcjonariusze wzięli udział w Dniu Otwartym w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Oprócz informacji profilaktycznych i prezentacji sprzętu na przygotowanym stoisku można było dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji oraz dobór do formacji.

Na chętnych odwiedzających policyjne stoisko czekało szereg atrakcji. Funkcjonariusze przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt PZ, w skład którego wchodzą: specjalny kask ochronny, kamizelka przeciwuderzeniowa, pałka szturmowa oraz tarcza ochronna. Wyposażenie jest wykorzystywane między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Najmłodsi i „trochę” starsi chętnie oglądali przygotowane na tą okazję jednostki broni: pistolet maszynowy PM-98 czy strzelbę Mossberg. Dzieci chętnie siadały też za kierownicą radiowozu by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wiele emocji wzbudziło sprawdzanie jak wygląda… przedział dla osób zatrzymanych.

Chętni mogli dowiedzieć się jak wygląda nasza codzienna służba. Oprócz przybliżenia charakteru i specyfiki „policyjnego fachu” mundurowi nie zapomnieli o prewencji i profilaktyce. Dlatego i tym razem nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa, w związku z trwającymi wakacjami. Rozmawialiśmy dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą czy w miejscu zamieszkania.

Przygotowaliśmy też informacje dla wszystkich którzy są zainteresowani służbą w Policji. Podczas pikniku mogli dowiedzieć się jakie wymagania spełnić by zostać jednym z nas.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama