Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Podczas transakcji internetowej straciła prawie 3 tys. zł

Oszustwo podczas sprzedaży towaru, to wciąż powszechna metoda działania przestępców. W ten właśnie sposób niemal 3 tysiące złotych straciła 25-latka z Białej Podlaskiej. Kobieta otrzymała link, dzięki niemu w szybki sposób miała dostać gotówkę. W efekcie to z jej konta sprawca wypłacił pieniądze. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiła się 25-letnia mieszkanka miasta, która została oszukana podczas sprzedaży internetowej. Na jednym z portali wystawiła do sprzedaży łóżeczko dziecięce za kwotę 300 złotych. Za pomocą komunikatora internetowego skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana zakupem. W trakcie korespondencji poprosiła zgłaszającą o przesłanie adresu email i numeru konta. Miało być to potrzebne do przeslania przesyłki, którą zobowiązał się pokryć.

Po chwili pokrzywdzona otrzymała kolejną informację z prośbą o otworzenie maila. Z uwagi na to, że zarówno tytuł jak też treść wiadomości były łudząco podobne do tych przesyłanych jej wcześniej przez firmę kurierską nic nie wzbudziło jej podejrzeń. Kliknęła więc w znajdujący się tam link i wypełniła formularz wpisując swoje dane osobowe oraz kod blik. W ten sposób miała szybko otrzymać gotówkę. W efekcie z konta zgłaszającej „zniknęła” kwota niemal 3 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się co się stało zgłosiła się na Policję. Teraz sprawcy szukają bialscy funkcjonariusze. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych.

Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także podawać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając je może pozbawić nas wszystkich środków finansowych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama