Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Siedlce, Parczew: Wakacje 2023 w świetlicach Caritas

Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała dla dzieci, korzystających ze świetlic organizacji, wakacyjne zajęcia, które pozwolą im spędzić czas letniej przerwy od nauki w sposób kreatywny i pełen różnorodnych atrakcji.

Caritas prowadzi w diecezji siedleckiej 3 placówki, skierowane bezpośrednio do dzieci: Świetlicę Socjoterapeutyczną przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 oraz Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą przy ul. Floriańskiej 3 w Siedlcach, a także Świetlicę Socjoterapeutyczną przy ul. Kościelnej 53 w Parczewie.

W czasie roku szkolnego uczestnicy świetlic mogą w nich odrabiać lekcje, uzyskują pomoc w nauce, mają zapewniony posiłek i miło spędzają czas podczas zabawy. To cenne wsparcie dla potrzebujących rodzin z Siedlec i Parczewa w wychowaniu i edukacji ich pociech, a przy tym – bezpłatne. Pomoc Caritas nie kończy się jednak z ostatnim szkolnym dzwonkiem.

Pragniemy, by także w przerwie wakacyjnej, dzieci miały zapewnioną opiekę i rozrywki, dostosowane do ich wieku i potrzeb. Nie wszystkich stać na wyjazd, choćby na kilka dni, a letni odpoczynek należy się każdemu dziecku mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wakacje w Siedlcach:

Pracownicy świetlic przygotowali program tak, aby dzieci miały urozmaicony czas, zarówno w budynku, jak i poza nim. Obie placówki będą czynne podczas wakacji (z przerwą od 24 lipca do 4 sierpnia) od poniedziałku do piątku, w godz.10:00-15:00. Podczas odwiedzin służb mundurowych, dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy w wojsku, a w ramach wizyty przedstawiciela Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach – zawód pszczelarza. Wezmą też udział w lekcji muzealnej w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Skorzystają z wyjścia do kręgielni i na seans filmowy w kinie. Młodsi i starsi podopieczni świetlicy nauczą się przygotowywać proste zdrowe posiłki, podczas zajęć kulinarnych w ramach Programu „Żółty Talerz” Kulczyk Foundation. Wakacje to też czas, kiedy można dzieciom przekazać wiedzę na temat profilaktyki uzależnień dlatego też zrealizowane zostaną zajęcia kreatywne, w ramach projektu finansowanego z budżetu Miasta Siedlce pn. „Dobra droga do abstynencji”. Na koniec warto wspomnieć o zajęciach tematycznych podczas Dnia Psa, Dnia Rekina, Dnia Frytek czy też Dnia Miłośników Książek, które przeniosą maluchy w świat fantazji. Nie zabraknie też pikniku nad Zalewem Siedleckim, zabaw w Parku Przygód w Siedlcach, grilla, dyskoteki, wyjścia na lody i na pizzę.

Wakacje w Parczewie:

W czasie wakacji (z przerwą od 24 lipca do 20 sierpnia) świetlica jest otwarta dla podopiecznych od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00. Organizatorzy zaplanowali na ten czas różnego rodzaju zajęcia – sportowe (w tym na stadionie), kulinarne, plastyczne, muzyczne oraz taneczne. Będą wspólne spacery, ognisko i lody. Poza tym, odbędą się zarówno jednodniowe jak i kilkudniowe wycieczki z wieloma atrakcjami. – Nie chcemy stracić ani jednej chwili lata. Zależy nam też, aby nasi podopieczni zobaczyli jak najwięcej urokliwych miejsc w Polsce. Odwiedzimy polskie góry, Roztocze i miasto Siedlce – mówi Aneta Daszczuk, kierownik świetlicy Caritas w Parczewie.

Kontakt: Karolina Sałasińska – kierownik świetlic Caritas w Siedlcach, tel. 513-503-880, Aneta Daszczuk – kierownik świetlicy Caritas w Parczewie, tel. 507-058-866.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama