Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Droga wewnętrzna przy C.H. SAS już oficjalnie otwarta (film) (galeria)

19 czerwca włodarz miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk w towarzystwie samorządowców, wykonawców zadania oraz zaproszonych gości dokonał oficjalnego otwarcia drogi wewnętrznej przy Centrum Handlowym SAS.

Droga stanowi łącznik pomiędzy ulicami Łomaską i Sidorską. Budowy podjęła się bialska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „TRE-DROM” Sp. z o. o. (branża drogowa) wspólnie z bialskim „Budomexem” Sp.z o.o. (roboty sanitarne i elektryczne) za kwotę blisko 4 milionów złotych. W ramach zadania powstała jezdnia, chodniki, kanalizacja deszczowa i oświetlenie LED.

Więcej o inwestycji:
Droga wewnętrzna przy C.H. SAS zyskuje nową nawierzchnię (film) <<==>> LINK

Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 13.3 „Rewitalizacja obszarów miejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 na realizację projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Więcej o inwestycji:
Biała Podlaska: Droga wewnętrzna przy C.H. SAS – nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa i oświetlenie LED (galeria) <<==>> LINK

W uroczystym otwarciu i przekazaniu drogi uczestniczyli m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk, zastępca prezydenta Maciej Buczyński, naczelnik wydziału inwestycji urzędu miasta Jacek Melaniuk z zespołem, naczelnik gabinetu prezydenta Wojciech Sosnowski, naczelnik wydziału rozwoju miasta Michał Romanowski, naczelnik wydziału dróg Renata Tychmanowicz, przedstawiciele wykonawców i podwykonawców zadania prezes TreDrom Wiesław Harasimiuk i prezes Budomex Eugeniusz Izdebski, prezes spółki WOD-KAN Agnieszka Baczyńska z pracownikami, radni i przedsiębiorcy.

Rewitalizacja – słowo klucz – czyli przywracanie nowych funkcji zdegradowanym obszarom, w tym wypadku obszarowi zdegradowanemu poprzemysłowemu, który od trzech dekad czekał na taką jakościową i funkcjonalną zmianę. Przez ten długi czas swoje biznesy prowadzili bialscy przedsiębiorcy, tutaj przyjeżdżali na zakupy po towary i usługi mieszkańcy Białej Podlaskiej. I to tutaj tak bardzo brakowało tej cywilizowanej infrastruktury – mówił prezydent Michał Litwiniuk, podkreślając, że realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Wykonane zadanie to jeden z ośmiu tytułów w ramach jednej dużej inwestycji „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych” dofinansowanej środkami Unii Europejskiej.

Wśród wykonanych zadań znalazł się już m.in. „babski rynek”, pierwszy rodzinny dom dziecka przy ul. Kolejowej, Samorządowe Przedszkole nr 6 oraz teren sportowo – rekreacyjny pomiędzy ul. Kruczą i Wyzwolenia.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki

opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama