Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gminny Dzień Dziecka w siodle i na dmuchańcach (film) (galeria)

11 czerwca na obiektach sportowych przy szkole podstawowej w Sosnówce odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który przygotowali wspólnie wójt Marcin Babkiewicz, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka, a także Koło Gospodyń Wiejskich "Dworzanie" i OSP Sosnówka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. konne przejażdżki, dmuchany plac zabaw i spotkanie ze strażakami.

Dmuchańce, gry i zabawy animacyjne, przejażdżki konne, konkurencje sportowe, kącik z książeczkami i kolorowankami – to tylko niektóre z zabaw, jakie przygotowali tego dnia organizatorzy festynu. Do wspólnego dzieła włączyły się gospodynie z KGW i strażacy, więc na placu nie zabrakło atrakcji dla uczestników w każdym wieku. – Mamy tu sporo dzieci, nie tylko z gminy Sosnówka, ale również z okolicznych miejscowości i gmin, dla każdego znalazło się coś miłego i coś ciekawego – stwierdziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanta Mikulska.

Pokaz cięcia metalu, pierwsza pomoc, deska ratownicza, zwiedzanie samochodu ratowniczo – gaśniczego, pokaz sprzętu – ze strażakami z OSP Sosnówka tego dnia nikt nie mógł się nudzić! – Czym możemy, tym się dziś pochwalimy – podsumował komendant gminny OSP RP w Sosnówce Łukasz Łobacz.

O przejażdżki konne zadbała Wioletta Trumińska prowadząca stajnię w Dańcach. Do Sosnówki przybyły koniki rasy huculskiej. – To klacze bardzo grzeczne, przyzwyczajone do dzieci, do festynów, do oprowadzanek, jazdy w siodle, przejażdżek bryczką i saniami – wyjaśniła właścicielka zwierząt, na które chętnie i odważnie wsiadały dzieci, nawet te najmłodsze. Do przejażdżek zapraszali również Iwona Zaniuk i Jakub Iwanejko z Grupy szermierczo-konnej Terra Felix. – Zajmujemy się rekonstrukcją historyczną, przejażdżkami i szermierką historyczną. Wszystko zaczęło się od wspólnej jazdy, szermierki historycznej i tak doszliśmy do rekonstrukcji. Interesują nas zarówno jazda konna jak i stroje XVII-wieczne oraz szermierka – wyjaśniają pasjonaci.

O pyszny poczęstunek zadbały członkinie KGW Dworzanie z Romanowa. – Bułeczki, deserki, bezy, kiełbaska z grilla, karkówka, oranżada. Wszystko robiły nasze panie z koła. Staramy się być zawsze aktywne! – podkreśliła Dorota Goławska z KGW Dworzanie. Do tego brokatowe tatuaże i kolorowe warkoczyki, do których zachęcała Agnieszka Zaniuk z gminy Podedwórze.

Wydarzenie współfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama