Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„Historia jednej zbrodni”. Film o rodzinie Ulmów w Kinie Merkury (zaproszenie)

Kino Merkury w Białej Podlaskiej przedstawia propozycję filmową adresowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych. Film "Historia jednej zbrodni.2D" przeznaczony dla widzów od 15 roku życia już od 9 czerwca.

Film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące…

Obraz wchodzi na ekrany kin w szczególnym momencie, kiedy to polscy katolicy przygotowują się do zaplanowanej na 10 września uroczystej beatyfikacji rodziny Ulmów. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe w historii Kościoła: po raz pierwszy na ołtarze zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko.

Historia jednej zbrodni to nie tylko świetnie zrealizowany, trzymający uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty dokument. To także film misyjny, w służbie prawdy, dopowiadający brakujące elementy historii rodziny Ulmów, nad którymi do tej pory nikt się nie pochylił.

Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

Cena biletów grupowych wynosi 13 zł.
Wstęp dla każdego opiekuna przypadającego na grupę liczącą powyżej 10 osób jest bezpłatny.
Realizujemy seanse poranne dla grup szkolnych na indywidualne zamówienie klasy lub szkoły.
Godziny w miarę możliwości dostosujemy do Państwa potrzeb.
Rezerwacje pod nr telefonów: (83) 343 28 97 i 669 133 800

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kinomerkury.pl

 

materiał: Kino Merkury Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama