Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Noc Muzeów w Romanowie. Sentymentalnie. Kameralnie. Klasycznie (film) (galeria)

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie zaprosiło swoich gości na ciekawe wydarzenia w ramach Nocy Muzeów. W programie znalazła się wystawa prac Michała Bacy, koncert kwartetu Anima i wieczorne zwiedzanie muzeum. Redakcja Radia Biper objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Przybyli w dniu 27 maja do Romanowa goście mieli okazję obejrzeć wystawę czasową „Obrazy sentymentalne” malarstwa Michała Bacy i wysłuchać koncertu muzycznego „Kameralnie klasyka” w wykonaniu kwartetu Anima.

Michał Baca – artysta, malarz, urodzony w Krakowie. Ukończył studia na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom otrzymał w pracowni prof. Juliusza Joniaka w 1983 r. Jest stypendystą MKiS i Prezydenta Miasta Krakowa. Jest autorem 50. wystaw indywidualnych i uczestnikiem w ponad dwustu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Na wystawie „Obrazy sentymentalne” zaprezentował m.in. swoje prace inspirowane Podlasiem. Jako uczestnik plenerów malarskich, organizowanych w Zaborku i Łukowiskach miał okazję poznać krainę Bugu, ludzi tu mieszkających, piękną przyrodę i architekturę.

Kwartet Anima w składzie: Katarzyna Bystrzycka – skrzypce I, Aleksandra Grudzińska – skrzypce II, Monika Sołdaj – altówka, Żaneta Magryta- Sidoruk – wiolonczela wykonał utwory m.in. Bacha, Chopina i Czajkowskiego.

Dodatkową atrakcja było wieczorne zwiedzanie zasobów muzeum.

Galeria zdjęć z wydarzenia – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Gmina Sosnówka
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama