Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Rekonstrukcją bitwy upamiętnili 160 rocznicę obrony przeprawy przez rzekę Bug w Gnojnie (film) (galeria)

Gminne Centrum Kultury i Wójt Gminy Konstantynów zaprosili mieszkańców regionu do udziału w uroczystościach, których celem było uczczenie 160 rocznicy obrony przeprawy przez Bug w Gnojnie. W programie wydarzenia znalazła się m.in. historyczna rekonstrukcja bitwy z 4 lutego 1863 r., na którą samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego Biura Niepodległa „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Wydarzenie objął patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego.

Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym w Gnojnie, po której przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikami powstańców styczniowych. Dalsza część wydarzenia miała miejsce przy przy przeprawie promowej w Gnojnie, gdzie odbyła się rekonstrukcja bitwy z dnia 4 lutego 1863 r. przygotowana przez stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae w Warszawie. Rekonstruktorzy wcielili się w role walecznych kosynierów przypominając wydarzenia, jakie rozegrały się pomiędzy strona polską i rosyjską.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne z pracownią Siódme Niebo, gra terenowa przygotowana przez ZHP Biała Podlaska i ognisko integracyjne zorganizowane przez członków KGW.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama