Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Jechał całą szerokością jezdni, w organizmie miał 3 promile alkoholu

45-latek siedzący za kierownicą Audi miał w organizmie 3 promile alkoholu. Informacje o osobówce jadącej wężykiem krajówką dwójką, przekazali dyżurnemu inni kierowcy. W miejscowości Roskosz jeden z nich zatrzymał samochód i odebrał kluczyki nieodpowiedzialnemu kierowcy do czasu przyjazdu mundurowych. Teraz 45-latek, musi się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami również tymi natury finansowej.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7.00. Z informacji przekazywanych dyżurnemu bialskiej jednostki przez kolejnych zgłaszających wynikało, że kierowca osobowego Audi jedzie całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie zarówno sobie jak też innym uczestnikom ruchu drogowego. Początkowo kierowca podróżował krajową dwójką, by następnie zjechać na drogę wojewódzką.

W miejscowości Roskosz osobówka została zatrzymana przez innego uczestnika ruchu. Świadek wyjął też kluczyki ze stacyjki auta uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę do czasu przyjazdu mundurowych. Wówczas potwierdziły się przypuszczenia zgłaszających. Od siedzącego za kierownicą 45-latka czuć było wyraźnie spożyty alkohol, natomiast urządzenie wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami twierdził, że nic nie pił, tylko wraca zmęczony po pracy….

Mężczyzna trafił do komendy, natomiast samochód 45- latka został sholowany na parking strzeżony. Teraz wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Dziękujemy również zgłaszającym za ich obywatelską postawę. To już kolejne zgłoszenie, które w ostatnim czasie wpłynęło do mundurowych. Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama