Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 2 czerwca 2023
, godz. 00:00
Filia Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) w Białej Podlaskiej zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Studenckich Kół Naukowych pod nazwą "Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców", która odbędzie się 2 czerwca na Wydziale Wychowania Fizycznego i Zdrowia. Redakcja Radia Biper objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji na temat konferencji można przeczytać również w materiale:
Kultura fizyczna i zdrowie w badaniach młodych naukowców (zaproszenie) <<==>> LINK

Wkrótce podamy szczegółowy program wydarzenia.

 

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Filia w Białej Podlaskiej Wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej
zaprasza na
Ogólnopolską Konferencję Studenckich Kół Naukowych „Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”

WWFiZ Biała Podlaska, 02 czerwca 2023 r.

Szczegółowy program Konferencji SKN:
8.30 – 9.50 – Rejestracja uczestników /hol Robir – parter/
10.00 – Otwarcie Konferencji – dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk /aula Robir/
10.05 – wykład plenarny „Klasyfikacja w sporcie niepełnosprawnych” – dr hab. prof. AWF Jolanta Marszałek
10.25 – zapowiedź „III konkursu makijażu kreatywnego Bodypainting” i wernisażu prac artystycznych studentów FAWF – dr Martyna Jarocka
10.30 – 10.50 – Koncert Akademii Wychowania Muzycznego /aula Robir/
10.50 – 11.30 – przerwa kawowa /hol Robir – II piętro/
11.30 – 15.45 – obrady w Panelach tematycznych
15.45 – 16.00 – prezentacja modelek uczestniczących w konkursie Bodypainting
16.00 – Zakończenie Konferencji, ogłoszenie wyników sesji i konkursu, wręczenie nagród
11.30-15.45 – I Panel Fizjoterapeutyczny /aula Robir/
11.30-11.45 Maria Chrostowska
„BÓLE KRĘGOSŁUPA WŚRÓD OSÓB PRAKTYKUJĄCYCH JOGĘ – PRACA POGLĄDOWA”
11.45–12.00 Aleksandra Pietrzak
„ANALIZA WPŁYWU HIPERMOBILNOŚCI STAWÓW NA PARAMETRY BIOMECHANICZNE UKŁADU RUCHU MŁODYCH KOBIET”
12.00–12.15 Kajetan Ciunelis
„PORÓWNANIE REAKCJI NA INDUKOWANE POTKNIĘCIA W WYBRANYCH FAZACH CYKLU CHODU”
12.15–12.30 Patrycja Mizerska
„BÓLE MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWE U INSTRUKTORÓW NARCIARSTWA”
12.30–12.45 Milena Dudela, Natalia Gąszczyk
„CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA JAKOŚĆ ŻYCIA OSÓB CHORUJĄCYCH NA CHOROBY PSYCHICZNE”
12.45 – 13.00 Anna Pikuta
„WPŁYW AUTORSKIEGO PROGRAMU ĆWICZEŃ NA RADZENIE SOBIE Z LĘKIEM SCENICZNYM WŚRÓD MŁODYCH MUZYKÓW”
13.00 – 13.15 Julia Safińska
„ANALIZA PLASTROWANIA DYNAMICZNEGO W BOLESNOŚCIACH MENSTRUACYJNYCH U KOBIET”
13.15 – 13.30 Renata Sumiła
„WPŁYW PŁASKOSTOPIA I KOŚLAWOŚCI KOLAN NA UKŁADU RUCHU”
Przerwa obiadowa
14.15–14.30 Karolina Kaliska, Wiktoria Woźniak
„PROFILAKTYKA URAZÓW WYSTĘPUJĄCYCH PODCZAS LĄDOWANIA W PODNOSZENIACH W TAŃCU LUDOWYM U KOBIET”
14.30–14.45 Sylwia Niedziółka, Nikola Sobechowicz, Aleksandra Sokołowska
„KOMUNIKACJA ALTERNATYWNA W AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ OSÓB Z AUTYZMEM”
14.45–15.00 Mykola Bezmen, Bartłomiej Hepner
„JEDNORAZOWY INTERWENCYJNY TRENING WIBRACYJNY A NAPIĘCIE MIĘŚNIA BRZUCHATEGO ŁYDKI”
15.00–15.15 Karolina Wawer, Gabriela Makowska
„WPŁYW MASAŻU RELAKSACYJNEGO NA NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE MIĘŚNIA CZWOROBOCZNEGO I PROSTOWNIKA PALCÓW U E-SPORTOWCÓW”
15.15-15.30 Patrycja Gorzkowska, Rafał Godlewski
„WPŁYW FLOSSINGU NA ZAKRES RUCHU ORAZ WYBRANYCH PARAMETRÓW BIOMECHANICZNYCH MIĘŚNI PROSTOWNIKÓW I ZGINACZY W STAWIE KOLANOWYM U MĘŻCZYZN”
15.30-15.45 Wiktoria Bandura, Karolina Grzyb
„OCENA UMIEJĘTNOŚCI LOKOMOCYJNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY Z DYSFUNKCJĄ WZROKU”
11.30-15.00 – II Panel Wychowanie Fizyczne i Rekreacja /aula Główna/
11.30-11.45 Wiktoria Kołakowska
„ROLA RODZICÓW W DZIAŁALNOŚCI SEKCJI PIŁKI NOŻNEJ UKS PIĄTKA PLUS”
11.45–12.00 Gabriela Niczyporuk
„ZABAWY I GRY TRZECH POKOLEŃ NA PRZYKŁADZIE POWIATU BIELSKIEGO”
12.00–12.15 Dominika Lewkowicz, Natalia Kijak
„AKTYWNE PRZERWY W PROFILAKTYCE DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA W ODCINKU LĘDŹWIOWYM I DYSKOMFORTU MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWEGO W TRAKCIE UTRZYMYWANIA DŁUGOTRWAŁEJ POZYCJI SIEDZĄCEJ U MŁODYCH OSÓB – PROTOKÓŁ BADANIA”
12.15–12.30 Kacper Tuptanowski
„WPŁYW RÓŻNEGO RODZAJU ROZGRZEWKI NA PARAMETRY SKOKU I BIEGU U AKTYWNYCH REKREACYJNIE MĘŻCZYZN”
12.30–12.45 Damian Skała
„NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W DOBIE PANDEMII, A BARIERY REALIZACJI PODSTAWOWYCH CELÓW I ZAŁOŻEŃ WSPÓŁCZESNEGO WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W OPINII NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH”
12.45 – 13.00 Katarzyna Salamończyk
„WIELKOŚĆ PRZEDNIO-TYLNYCH KRZYWIZN KRĘGOSŁUPA W POZYCJI STOJĄCEJ NA WYBRANE HASŁA KOREKCJI POSTAWY CIAŁA”
13.00 – 13.15 Adrianna Połczyńska
„STRES RODZICÓW DZIECI ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI I RADZENIE SOBIE Z NIM”
13.15 – 13.30 Gabriela Łazarczyk
„ZADOWOLENIE Z PODEJMOWANIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ WŚRÓD DZIEWCZYNEK W WIEKU SZKOLNYM Z DYSFUNKCJAMI APARATU RUCHU NA TLE RÓWIEŚNICZEK”
Przerwa obiadowa
14.15–14.30 Dominika Rudnik
„FIZYCZNA AKTYWNOŚĆ SPORTOWA A SAMOOCENA I POCZUCIE KOMPETENCJI DZIEWCZĄT W OKRESIE ADOLESCENCJI„
14.30–14.45 Rozalia Komorowska
„ZUMBA JAKO ZAJĘCIE ZWIĘKSZAJĄCE DOBROSTAN PSYCHICZNY. WPŁYW JEDNORAZOWYCH ZAJĘĆ ZUMBY NA NASTRÓJ”
14.45–15.00 Marcin Zajączkowski, Maciej Kapusta
„WYBRANE WSKAŹNIKI ZDROWIA OSÓB UCZĘSZCZAJĄCYCH NA TRENINGI DO KLUBÓW FITNESS”
11.30-15.00 – III Panel Sport /sala 309/
11.30-11.45 Jan Kozłowski
„MAKSYMALNA MOC BEZTLENOWA A TEMPO UTYLIZACJI MLECZANU W GRUPIE SPRINTERÓW”
11.45–12.00 Mateusz Kamiński
„OCENA WIZUALNA 30-SEKUNDOWEGO TESTU FUNKCJONALNEGO SKATER SQUAT”
12.00–12.15 Czajka Weronika
”CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA STABILNOŚĆ POSTURALNĄ WYSOKOKWALIFIKOWANYCH ZAWODNIKÓW KARATE KYOKUSHIN”
12.15–12.30 Blanka Giżewska
„WPŁYW SKOKÓW PRZEZ PRZESZKODY W JEŹDZIE KONNEJ NA FUNKCJE DNA MIEDNICY U KOBIET”
12.30–12.45 Julia Bura
„POSTAWA CIAŁA U OSÓB PROFESJONALNIE TRENUJĄCYCH TANIEC SPORTOWY”
12.45 – 13.00 Zuzanna Rodzoś
“KOMPETENCJE ZAWODOWE INSTRUKTORÓW SKATEBOARDINGU W SAMOOCENIE”
Przerwa obiadowa
13.45 – 14.00 Aleksandra Przybysz
„WPŁYW POLIMORFIZMU GENU ACTN3 NA ZDOLNOŚCI WYSIŁKOWE SPRINTERÓW”
14.00 – 14.15 Wiktoria Gierczuk
”RÓŻNICE MIĘDZY ZALICZONYMI A NIEZALICZONYMI PODEJŚCIAMI W RWANIU SZTANGI U ELITARNYCH ZAWODNIKÓW PODNOSZENIA
CIĘŻARÓW”
14.15–14.30 Bartłomiej Kobel
„PROGRESJA OBCIĄŻENIA A ZMIANA PRĘDKOŚCI PODCZAS PRZYSIADU ZE SZTANGĄ”
14.30–14.45 Damian Skała
„SZACHY JAKO SKUTECZNY TRENING UMYSŁU I NIE TYLKO. KORZYŚCI Z GRANIA W SZACHY W ŚWIETLE BADAŃ NAUKOWYCH”
14.45–15.00 Jan Świerczek
„OCENA PARAMETRÓW BIOMECHANICZNYCH U OSÓB TRENUJĄCYCH WSPINACZKĘ”
11.30-12.45 – IV Panel Dietetyka /sala 312/
11.30-11.45 Anna Martyniuk
„SPOSÓB ŻYWIENIA STUDENTÓW REGULARNIE PODEJMUJĄCYCH AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ. SYNDROM RED-S”
11.45–12.00 Dominika Sacharuk
„JAK UNIKNĄĆ HIPOGLIKEMII POWYSIŁKOWEJ U OSÓB Z CUKRZYCĄ TYPU 1. STUDIUM PRZYPADKU”
12.00–12.15 Aleksandra Bigielis, Renata Sumiła
„WPŁYW DIETY I TRENINGU MEDYCZNEGO NA STAN ODŻYWIENIA PACJENTKI PRZED OPERACJĄ BARIATRYCZNĄ – STUDIUM PRZYPADKU”
12.15–12.30 Kazimierz Ciołek, Olga Łuszczewska, Klaudia Ślepowrońska
„NOWOCZESNE METODY OCENY STANU ODŻYWIENIA – APLIKACJA BODYFAT”
12.30–12.45 Przemysław Pietruczuk
„ODŻYWIANIE A UKŁAD AUTONOMICZNY”
Przerwa obiadowa
11.30-13.15 – V Panel Kosmetologia /sala 225/
11.30-11.45 Anna Lichtarska
„BLIZNY – METODY KOREKCJI W GABINECIE KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ”
11.45–12.00 Karolina Ochnik, Małgorzata Kozicka, Klaudia Ślepowrońska
„ŚWIADOMOŚĆ, WIEDZA I PIELĘGNACJA CERY MĘŻCZYZN W PRZEDZIALE 20-25 LAT UPRAWIAJĄCYCH SPORT”
12.00–12.15 Anna Przeździak, Paulina Iwaniec, Maria Artwicht, Gabriela Kociubińska
„WIZERUNEK KOSMETOLOGA”
12.15–12.30 Aleksandra Mateusiak, Elżbieta Chomka
„ZNACZENIE FILTRÓW UV W KOSMETOLOGII”
12.30–12.45 Maryia Yanushkevich, Luiza Shumskaya
„SUBSTANCJE POCHODZENIA ROŚLINNEGO W KOSMETYKACH PRZECIWSTARZENIOWYCH”
12.45 – 13.00 Julia Mazur, Kinga Czarnocka, Patrycja Łukasik
„ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY (AZS) – MOŻLIWOŚCI KOSMETOLOGA”
13.00-13.15 Martyna Gadomska, Natalia Kondratowicz, Urszula Polak
„KOSMETYKI KOREAŃSKIE- NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANE SUROWCE KOSMETYCZNE I ICH ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE”
Przerwa obiadowa
13.45-15.30 – VI Panel Doktorancki /sala 312/
13.45 – 14.00 Mateusz Baran
„EFEKTYWNOŚĆ REHABILITACJI U PACJENTÓW Z PALUCHEM KOŚLAWYM PRZEGLĄD PIŚMIENNICTWA”
14.00 – 14.15 Karolina Kierońska
„NOWE MEDIA A OBRAZ CIAŁA MŁODEJ POPULACJI KOBIET – PRZEGLĄD PIŚMIENNICTWA”
14.15–14.30 Iwona Przybylska
„WPŁYW DŁUGOTRWAŁEGO INTENSYWNEGO INTERWAŁOWEGO TRENINGU WYTRZYMAŁOŚCIOWEGO (HIIT) NA POZIOM DOPAMINY I JEJ METABOLITÓW W SUROWICY U OSÓB Z CHOROBĄ PARKINSONA”
14.30–14.45 Sara Kaźmierska, Monika Łopuszańska-Dawid
„WPŁYW PANDEMII COVID-19 NA ZAWODOWE TANCERKI I TANCERZY”
14.45–15.00 Anna Bielecka
„ZAUFANIE SPOŁECZNE W SPORCIE- KONCEPCJA PRACY”
15.00 – 15.15 Hanna Krześniak
„SEPARATORY PALCÓW STÓP JAKO NARZĘDZIE TERAPEUTYCZNE – DONIESIENIE WSTĘPNE”
15.15-15.30 Weronika Zielińska-Stubińska
„PORÓWNANIE PRĘDKOŚCI WYBICIA GÓRY NA NOŻYCE I GÓRY NA UNIK U ZAWODNIKÓW PODNOSZENIA CIĘŻARÓW”
Sesja plakatowa w przerwie kawowej
1. Magda Tyczyno, Aleksandra Dmitrowicz, Iwona Mystkowska  
”ŚWIADOMOŚĆ STUDENTÓW AKADEMII BIALSKIEJ NAUK STOSOWANYCH IM. JANA PAWŁA II W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI”
2. Klaudia Mulart, Magda Tyczyno
„OCENA WPŁYWU EDUKACJI ŻYWIENIOWEJ NA POZIOM WIEDZY O RACJONALNYM ODŻYWIANIU UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ”
3. Aleksandra Łempicka 
”WIEDZA, POSTAWY I ZAGROŻENIE ORTOREKSJĄ WŚRÓD STUDENTEK BIALSKICH UCZELNI”
4. Angelika Magiera, Anna Kościej, Izabela Kozieł – Kokosińska, Anna Malarek 
„OCENA POZIOMU WIEDZY I NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH WŚRÓD OSÓB AMATORSKO UPRAWIAJĄCYCH PIŁKĘ NOŻNĄ”  
5. Jan Hołaj, Iwona Przybylska, Dominika Sacharuk, Karolina Kaliska, Jakub Maksymiak
„WPŁYW TRENINGU TANECZNEGO NA RÓWNOWAGĘ STATYCZNĄ, KONTROLĘ POSTAWY CIAŁA ORAZ SKŁAD CIAŁA U MŁODYCH OSÓB DOROSŁYCH”
6. Krzysztof Kulik, Izabella Czumer, Konrad Drab, Damian Kowalczyk
„AKTYWNOŚĆ I SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA UCZNIÓW LO”

 

materiał: AWF Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama