Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Zalesie: Wizyta w strażackiej remizie (galeria)

O tym, żeby zostać w przyszłości strażakiem marzy chyba każdy chłopiec i pewnie, co druga dziewczynka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu miały możliwość poznania zawodu strażaka od tak zwanej „podszewki”. 11 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu. Na miejscu uczniowie zostali przywitani przez p. Magdalenę Pacynę, p. Marcina Pacynę, p. Rafała Łukanowskiego oraz p. Małgorzatę Kopacz.

Podczas spotkania strażacy pokazali dzieciom jak prawidłowo zabezpieczyć osobę poszkodowaną i udzielić jej pierwszej pomocy, jak działają nożyce do cięcia metalu oraz dmuchawa do rozpraszania dymu. Następnie zaprezentowali wozy strażackie oraz ich pełne wyposażenie. Dzieci miały okazję wejść do środka, zasiąść za kierownicą pojazdu i włączyć syrenę alarmową, co sprawiło im ogromną frajdę.

Na zakończenie spotkania uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci cukierków, które podarowali im strażacy. Dzieci w podziękowaniu za spotkanie – które na długo zostanie w ich pamięci – wręczyły gospodarzom bukiecik kwiatów i pamiątkowy dyplom.

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Zalesiu
tekst i zdjęcia: Ernest Kuszneruk – Szkoła Podstawowa w Zalesiu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama