Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Na gminnym posiedzeniu omówiono kierunki rozwoju międzyrzeckiej biblioteki (film)

8 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim zaprosiła swoich gości na wyjątkowe wydarzenie - teatr cieni oparty o trzy utwory Adama Naruszewicza, patrona roku 2023 w powiecie bialskim. Wydarzenie poprzedziło posiedzenie Komisji ds. oświaty, kultury, sportu i porządku publicznego, podczas którego zespół biblioteki spotkał się z przedstawicielami samorządu, by rozmawiać o potrzebach i kierunkach rozwoju placówki.

Spotkanie rozpoczęło się od teatru cieni, podczas którego została zaprezentowana współczesna interpretacja trzech krótkich utworów biskupa Naruszewicza: bajki, wiersza i satyry. Teatr został wystawiony 8 maja, w którym przypada Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a jednocześnie pierwszy dzień akcji „Tydzień Bibliotek”.

Wydarzenie poprzedziło posiedzenie Komisji ds. oświaty, kultury, sportu i porządku publicznego, podczas którego zespół biblioteki spotkał się z wójtem oraz radnymi gminy, by rozmawiać o bibliotece, jej działalności, ludziach, którzy ją tworzą, wizji i perspektywach, o możliwościach rozwoju, ale też o jej potrzebach. Spotkanie z jednej strony zainspirowane było tegorocznym hasłem XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które brzmi „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”, z drugiej zaś, było na nie odpowiedzią.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama