Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gminny Dzień Strażaka w Łózkach był okazją do wręczenia wyróżnień i statuetek (film) (galeria)

6 maja strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Drelów spotkali się w Drelowie i Łózkach na uroczystych obchodach Gminnego Dnia Strażaka. Święto zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym, a dalsza część spotkania połączona z wręczeniem wyróżnień i statuetek zasłużonym ochotnikom, miała miejsce przy strażnicy OSP Łózki i w miejscowym domu ludowym.

Po mszy świętej sprawowanej w intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie została poświęcona łódź ratownicza stanowiąca wyposażenie OSP Łózki, a sami druhowie z Łózek byli również gospodarzami tegorocznej oficjalnej uroczystości Gminnego Dnia Strażaka.

Choć na ten dzień zaplanowano piknik strażacki, plany pokrzyżowała deszczowa pogoda i na zewnątrz odbył się tylko krótki apel, podczas którego wciągnięto na maszt flagę państwową i złożono kwiaty przy tablicy upamiętniającej założycieli łózeckiej jednostki.

Dalszą część przeniesiono do domu ludowego, gdzie przybyłe na wydarzenie jednostki OSP i MDP oraz gości powitał włodarz gminy Drelów. Złożył podziękowania za działalność druhów ochotników i jak każdego roku, wręczył statuetki przyznane tym, którzy odznaczyli się największymi osiągnięciami. – Chcieliśmy dziś przy okazji naszego święta zatrzymać się na chwilę i wyróżnić ważnych dla nas strażaków, za ich zaangażowanie w życie poszczególnych jednostek – mówił wójt Piotr Kazimierski wręczając dyplomy i statuetki czterem strażakom.

Wyróżnienie za działalność otrzymali:
– dh Mateusz Magier z OSP Szóstka
– dh Zenon Zalewski z OSP Worsy
– dh Jarosław Kowieski z OSP Dołha

Dodatkowo dh Przemysław Kalinka z OSP Szóstka został uhonorowany statuetką Strażak Roku.

Chcę wam bardzo serdecznie podziękować i podkreślić, że dla naszego samorządu, dla nas wszystkich, jesteście bardzo ważni. Jako jednostki OSP jesteście swego rodzaju spoiną, która łączy wszystko to, co najlepsze w naszej gminie. Na was, na waszym zaangażowaniu, charyzmie i wsparciu można budować wiele najwspanialszych rzeczy, jakie tylko sobie wymyślimy – podsumował włodarz gminy. Dziękuję za to, że mogę na was liczyć, że nas nigdy nie zostawiacie, a zawsze wspieracie. Będziemy się starać, żeby jednostki miały takie organizacyjne i finansowe wsparcie, żeby mogły nadal równie aktywnie i owocnie się rozwijać.

Dziękuję za to, że jesteście, za wasze zaangażowanie, bo jesteście naprawdę wybitni. Gmina Drelów wybitnie zasługuje na słowo dziękuję, jesteście wielcy – do podziękowań przyłączył się mł. bryg. Paweł Jakubowicz , zastępca dowódcy JRG Międzyrzec Podlaski.

Wkrótce relacja filmowa z wydarzenia.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
film: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama