Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Przedszkolaki z „Trójki” z wizytą u strażaków (galeria)

28 kwietnia grupa „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego nr3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Białej Podlaskiej i tym samym zapoznały się z tajnikami pracy strażaka.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o bezpieczeństwie i akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną. Dowiedziały się także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale wzywani są także na różne akcje ratunkowe np. wypadki samochodowe, ratowanie ludzi na wodzie, ratowanie zwierząt, pomoc w powodziach itp. Dzieci utrwaliły sobie numer do straży pożarnej 998, numer alarmowy 112 oraz dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i sposobami alarmowania.

W trakcie spotkania panowie strażacy zaprezentowali dzieciom cały sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie Straży Pożarnej. Przez chwilę nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi pomocnicy Straży Pożarnej, przymierzając elementy strażackiego stroju. Miały możliwość wejścia do wozu strażackiego. W ramach zajęć dzieciom został zaprezentowany próbny alarm oraz zjazd strażaka po rurze strażackiej.

Po tak emocjonującej wycieczce większa część przedszkolaków, a szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami. Miejmy nadzieję, że ten zapał zostanie w nich na dłużej.

Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie i profesjonalnie przygotowane spotkanie. Życzymy bezpiecznych powrotów z akcji, a przede wszystkim wytrwałości i satysfakcji z pełnienia strażackiej służby.

Wizytę przedszkolaków uwieczniono na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu.

materiał: Przedszkole Samorządowe nr 3 im. M. Kownackiej
tekst i zdjęcia: Joanna Sikorska Przedszkole Samorządowe nr 3 im. M. Kownackiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama