Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gmina Biała Podlaska podsumowała działalność klubu seniora (film) (galeria)

29 kwietnia w świetlicy w Perkowicach mieliśmy przyjemność towarzyszyć członkom klubu seniora podczas spotkania podsumowującego ich dotychczasową działalność.

Klub seniora działający na terenie gminy Biała Podlaska jest częścią projektu „Usługi społeczne w gminie Biała Podlaska”. – Jest to projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Już trzy lata temu zauważyliśmy, że w gminie brakuje oferty dla seniorów. Postanowiliśmy z wójtem poszukać pieniędzy na ten cel, żeby zaktywizować grupę seniorów, która jest dużą i bardzo ważną grupą społeczną w naszej gminie – wyjaśnia skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski.

Projekt obecnie jest na ukończeniu, stąd spotkanie podsumowujące funkcjonowanie klubu, ale samorząd już planuje kontynuację tej ciekawej inicjatywy. – Docierają do nas głosy, że jest to trafiony pomysł, że wszyscy są bardzo zadowoleni. Na bieżąco obserwowaliśmy działalność klubu seniora, zajęcia plastyczne, taneczne, fitness i spotkania służące wymianie doświadc

zeń. Projekt przyjął się z bardzo dużym zainteresowaniem i już aplikujemy o nowe środki, które pozwolą na kontynuację klubu seniora – przybliża plany nasz rozmówca.

Gmina stara się o znaczne środki na działalność klubu w coraz bardziej rozszerzonym zakresie. Obecnie do klubu uczęszcza 60-70 osób, w planach jest poszerzenie oferty nawet dla 100 członków. – Seniorów przybywa, społeczeństwo nam się starzeje. Chcemy mieć w przyszłości już na stałe dla nich ofertę. To bardzo ważna grupa społeczna, która posiada dużą wiedzę z zakresu nauki i kultury, ale również duże doświadczenie życiowe i zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Z tego może korzystać młode pokolenie – podsumowuje Krzysztof Radzikowski.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie klubu seniora, przedstawiciele gminy i podległych mu jednostek, m.in. Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury. – Kiedy zrodził się pomysł wejścia w projekt „Usługi społeczne w gminie Biała Podlaska”, gdzie jednym z narzędzi i działań było otwarcie klubu seniora, było w nas przerażenie, że nie znajdzie się grupa docelowa, ponieważ na wsi ludzie są zamknięci i niechętni do spotkań, żyją swoim życiem. Wiele osób nas zniechęcało. Tymczasem odzew był bardzo pozytywny. Wasza pozytywna energia i chęć bardzo nam się udziela, chcemy, tak jak wy, więcej – zwróciła się tego dnia do seniorów kierownik GOPS Marlena Makaruk. – Zapewniam was, że będziemy robić wszystko, żeby pozyskiwać środki na kolejne spotkania. Takie czynności już zostały podjęte.

Projekt „Usługi społeczne w gminie Biała Podlaska” opiewał na kwotę 1,5 mln zł.

Podczas spotkania seniorzy otrzymali pamiątki i upominki. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, a imprezę uwieńczyła zabawa taneczna.

Galeria zdjęć poniżej.

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama