Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

„W świecie niepełności” – wyjątkowe przedstawienia na kodeńskiej scenie (galeria)

26 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu odbył się IV Powiatowy Przegląd Teatrów pod hasłem "W świecie niepełności", w którym w roli aktorów wystąpili podopieczni instytucji i organizacji obejmujących swoim działaniem osoby niepełnosprawne i niesamodzielne. Wkrótce relacja filmowa z wydarzenia.

W IV Powiatowym Przeglądzie Teatrów „W świecie niepełności w Kodniu” na scenie prezentowali swoje umiejętności:

1. Grupa teatralna Perły Życia ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu – spektakl „Z ogrodu istnienia”
2. Grupa artystyczna Konik na biegunach ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu – przedstawienie „Bajka szachrajka o moro Kapturku, zabujanym Kaziulku, leśnym stworku Elfiku amorku, księżniczce na sprężynie, pod pierzyną przykurzonej dziewczynie, o królewnie śniętej na 100 lat zaklętej oraz o krasnoludkach kilku i nieco fałszywym wilku…”
3. Artyści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu – pantomima „Serce”
4. Grupa artystyczna Happy Young z Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach – układ taneczny do piosenki Cleo „Za krokiem krok”
5. Malwina Kielak i Magdalena Artecka – duet taneczny na wózkach inwalidzkich do utworu Jennifer Lopez „Let’s get loud”
6. Grupa artystyczna Kozulinki i Dżentelmeni z Domu Pomocy Społecznej w Kozuli – „Taniec chłopców w kapeluszach” oraz „LetkaJenka” – taniec zbiorowy w korowodzie
7. Grupa artystyczna Kazammatti ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu – „To nie bajka” – humorystyczna inscenizacja słowno – muzyczna z elementami tańca
8. Grupa artystyczna Anielinki ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Anielinie – pantomima „Obok siebie”
9. Grupa artystyczna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Laskach – montaż muzyczno – taneczny do piosenki Budki Suflera „Ba wszystkich świętych”
10. Grupa artystyczna Invictus z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Chełm – spektakl o grupie wiernych przyjaciół
11. Zespół Figiel – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy – pantomima na podstawie mitu „Edyp” Sofoklesa
12. Grupa artystyczna ze Środowiskowego Domu Samopomocy Typ C w Białej Podlaskiej – interpretacja słowno – muzyczna wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”
13. Zespół taneczny Figiel – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy
14. Grupa teatralno – taneczna Motyle z Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku – spektakl „Siła miłości”
15. Łukasz Lisek – Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowicy – prezentacja dwóch utworów „Nawiedzony dom” oraz „Żyje się raz”
16. Grupa teatralna Maska z Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Białej Podlaskiej z siedzibą w Międzyrzecu Podlaskim – przedstawienie „Wiosna”
17. Grupa wokalna Ach to my z Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku – prezentacja dwóch utworów „Rodzina” oraz „Jak słońce”
18. Grupa artystyczna Iskra z Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie  – spektakl „Samotny, bo niekochany”
19. Grupa artystyczna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu – pantomima „Bóg dał nam ręce”
20. Anioły Caritas z Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Parczewie – przedstawienie „Czerwony Kapturek”

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń / Powiat Bialski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama