Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wiosenne sprzątanie Białej Podlaskiej z Fundacją Kreacja Magia Rąk (film) (galeria)

21 kwietnia społeczność Białej Podlaskiej wyszła ponownie na ulice i tereny zielone miasta, by wspólnie posprzątać śmieci zalegające w siedmiu lokalizacjach. Towarzyszyliśmy tego dnia Fundacji Kreacja Magia Rąk, która porządkowała okolice dworca PKP.

Uczestnicy akcji „Wiosenne sprzątanie Białej Podlaskiej” spotkali się w miejscu zbiórki przy wieży ciśnień, skąd wyruszyli w teren. Nie zabrakło ani młodych ani starszych wolontariuszy, którym na sercu leży czystość i porządek w mieście, w którym żyją. Do wspólnego zadania przyłączyli się m.in. wolontariusze z PSW oraz Klubu Seniora Czas.

Jest nas dużo, bo jest to rozległy teren, strasznie zaśmiecony. Postanowiliśmy, że damy dobry przykład i posprzątamy teren PKP – wyjaśnił Marcin Lubański reprezentujący Fundację Kreacja Magia Rąk. W ubiegłym roku sprzątano okolicę wieży ciśnień, tym razem teren rozszerzono o miejsca, gdzie śmieci jest naprawdę porażająca ilość.

Na miejscu akcji pojawiło się około 60 bialskich przedszkolaków, które wzięły udział w prowadzonych przez Fundację plenerowych warsztatach plastycznych. Dodatkową atrakcją był radiowóz KMP z Białej Podlaskiej oraz obecność funkcjonariuszy, ponieważ wydarzenie połączono z pogadanką na temat dobrych praktyk i poprawnych zachowań na terenie miasta.

Podczas akcji zebrano pokaźną ilość śmieci, również liczne gabaryty. Zużyte opony, ramy okienne, wyposażenie domowych wnętrz, meble… Choć wolontariuszy nic już nie dziwi, to nadal zaskakuje ich ludzka bezmyślność. Jedni śmiecą, drudzy sprzątają i zapewne to się szybko nie zmieni… Śmieci według uzgodnień odbierze Zieleń Miejska Biała Podlaska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnej pod materiałem oraz relacji filmowej z tego wydarzenia.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama