Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Krzysztof Hetman: Zagrożone środki unijne z polityki spójności dla województwa lubelskiego!

14 kwietnia br. Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego, zorganizował konferencję prasową pt. „Zagrożone środki unijne z polityki spójności dla województwa lubelskiego - nowe informacje, nowe dowody”. Tematem spotkania był kolejny fakt potwierdzający realną możliwość niewypłacenia dotacji z UE przy braku spełnienia przez Rząd RP zadeklarowanych warunków.

Krzysztof Hetman zaprezentował dziennikarzom pismo Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak, sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 28 lutego 2023 r. przekazane do wiadomości wszystkich marszałków województw w Polsce, które jednoznacznie potwierdza, że Rząd RP nie zrealizował warunku horyzontalnego 3 – „Stosowanie Karty Praw Podstawowych”, co jest tożsame z brakiem możliwości wyrażenia zgody przez Komisję Europejską na uruchomienie wypłat z polityki spójności dla Polski.

„Powtarzam pytanie zadane marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu dwa tygodnie temu – jak ma zamiar podpisać umowy z beneficjentami i zagwarantować im realizację zaplanowanych projektów, skoro jednocześnie nie ma możliwości zagwarantowania im otrzymania dotacji unijnych?”powiedział Krzysztof Hetman – „Przedstawiam dzisiaj kolejny dowód, że marszałek województwa lubelskiego nadal mija się z prawdą, mówiąc o braku zagrożenia dla wsparcia unijnego dla naszego regionu. Jarosław Stawiarski z uporem godnym lepszej sprawy zaklina rzeczywistość, gdy tym czasem kolejny już, prezentowany przeze mnie, rządowy dokument zaprzecza optymistycznym zapewnieniem zarówno premiera Morawieckiego, jaki marszałka naszego województwa”.

Poseł ponowił również swój apel o publiczną deklarację premiera Rządu RP w sprawie złożenia gwarancji finansowych dla polskich beneficjentów w przypadku niewypłacenia przez UE dotacji w ramach polityki spójności.

 

materiał: Biuro Posła do PE Krzysztofa Hetmana
tekst i zdjęcia: Katarzyna Pikuła Biuro Posła do PE Krzysztofa Hetmana
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama