Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Województwo: Biedronka rozpropagowuje kursy językowe dla uchodźców z Ukrainy

Sieć popularnych dyskontów spożywczych Biedronka włączyła się w promocję darmowych kursów językowych dla uchodźców z Ukrainy. Chodzi o projekt „Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego” finansowany z funduszy europejskich, który wystartował 1 maja 2022 roku. Informacja o szkoleniach pojawiła się w 127 sklepach marki w województwie lubelskim.

Na początku lutego Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski zwrócił się do dyrektora Jeronimo Martins Polska z prośbą o wyrażenie zgody na umieszczenie plakatu informującego o projekcie „Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego” w sklepach sieci Biedronka. Propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem lubelskiego przedstawiciela sieci. Dyrektor operacyjny Regionu Lubartów wyraził dumę z powodu zaangażowania się w tę ideę, która ma na celu zwiększenie wzajemnego zrozumienia i lepszej komunikacji pomiędzy obywatelami Polski i Ukrainy.

To pierwsza współpraca z siecią sklepów spożywczych. Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w województwie lubelskim, stali się bardzo ważną częścią naszego społeczeństwa. Poprzez współpracę z tak dużym rozpoznawalnym podmiotem z pewnością dotrzemy do większej liczby osób, które będą mogły skorzystać z projektu i nauczyć się języka polskiego – tłumaczy Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Umieszczenie plakatów w często odwiedzanych sklepach pozwala na skuteczniejsze upowszechnienie informacji wśród uchodźców oraz jest ważnym krokiem w kierunku integracji i współpracy naszych społeczności.

Program „Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego” skierowany jest do osób dorosłych, które w wyniku działań wojennych na Ukrainie przybyły legalnie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej od 24 lutego 2022 roku. W ramach oferowanego wsparcia 1800 migrantów będzie mogło dobrowolnie skorzystać z udziału w bezpłatnych kursach językowych z języka polskiego. Uczestnicy szkolą się w maksymalnie 12-osobowych grupach, co pozwala na zawiązanie bliskich relacji i możliwość szybszego reagowania na problemy uczestników.

Jak dotąd z programu skorzystało już 513 osób, a w trakcie nauki jest kolejnych 120. Niebawem ruszą zajęcia dla 9 grup w Lublinie, Motyczu, Firleju, Puławach, Białej Podlaskiej i Łęcznej. Szczegóły znajdują się na stronie urzędu: https://www.lubelskie.pl/lubelskie-pomaga-ukrainie-nauka-jezyka-polskiego/.

materiał: Urząd Marszałkowski
tekst i zdjęcia: Anna Nycz Biuro Prasowe KANCELARIA MARSZAŁKA Urząd Marszałkowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama