Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Święty Jan Paweł II zostanie patronem Międzyrzeca Podlaskiego

Na wniosek mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru ustanowienia św. Jana Pawła II patronem miasta. Uroczystość z tym związana odbędzie się 21 maja.

Jesienią 2020 z inicjatywy mieszkańców naszego miasta radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zamiaru ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Międzyrzeca. Stało się to na wniosek grupy mieszkańców z parafii św. Józefa, który został złożony w imieniu społeczności wszystkich międzyrzeckich parafii oraz poparty przez Akcję Katolicką Diecezji Siedleckiej i Towarzystwo Przyjaciół Nauk, a następnie razem z uchwałą rady miasta przekazany do siedleckiej kurii. Stąd dokument trafił do Watykanu i po ponad dwuletnim procesie otrzymano zgodę watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Uroczystości związane z oficjalnym nadaniem patronatu będą miały miejsce w niedzielę 21 maja. Wydarzenie rozpocznie uroczysta sesja rady miasta, po której o godz. 16:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. św. Mikołaja pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy. Dalsza część uroczystości odbędzie się na placu Jana Pawła II przy pomniku świętego. Wydarzenie zostanie uświetnione występem chórów międzyrzeckich parafii oraz koncertem Chóru Miasta Siedlce połączonym ze spektaklem solistów teatru ES. W planach jest też specjalna wystawa.

 

materiał, tekst: UM Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. A czy ktoś pytał mnie o zdanie czy chcę mieć takiego patrona miasta?? Nie!!! Fajny patron który miał kochankę Faustynę i ukrywał pedofilię w kościołach. Tak dlatego jestem Ateistą bo katolicyzm to mafia sama w sobie. Miasto schodzi na psy bo nie dość że mamy wstydliwą ulicę Kaczyńskiego to jeszcze patron miasta który miał kochankę. Brawo mieszkańcy jesteście co raz bardziej tępi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama