Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Projektowanie i kształty w formacie 3D – warsztaty w OHP

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zorganizowane zostały warsztaty z projektowania i druku 3D, w których uczestniczyła młodzież biorąca udział w projekcie zagranicznych staży zawodowych. Podczas zrealizowanych warsztatów uczestnicy poznali tajniki przestrzennego projektowania i tworzenia kształtów w bezpłatnym programie Tinkercad, jego funkcje i możliwości techniczne oraz zdobyli wiedzę z zakresu budowy i praktycznej obsługi drukarki 3D.

Młodzież poznała cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce. Powyższa technologia dopiero się rozwija i wchodzi do naszego życia codziennego a poznane narzędzia pozwalają w krótkim czasie i po niskich kosztach stworzyć kilka wersji produktu i wybrać do wydruku najlepsze rozwiązanie.

Celem warsztatów było zaprezentowanie technologii od strony praktycznej, rozwój wśród uczestników wyobraźni przestrzennej, myślenia abstrakcyjnego, zdolności manualnych jak również zdobycie umiejętności konstrukcyjnych.

Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa „Edukacja cyfrowa” w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych.

 

materiał: Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. realizacji programów Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama