Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Powiat: Podsumowanie akcji „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu bialskiego

W ramach akcji " Alkohol i Narkotyki" prowadzonej wczoraj na terenie powiatu sprawdziliśmy trzeźwość ponad 2 tysięcy kierujących. Ujawniliśmy kierowców „na podwójnym gazie” i pod wpływem alkoholu. Zatrzymaliśmy też dwóch kierujących posiadających sądowy zakaz. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj prowadziliśmy działania w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Były one ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Celem naszych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez nietrzeźwych kierowców.

W ramach akcji przeprowadziliśmy ponad 2 tysiące badań stanu trzeźwości. Choć wiele mówi się o śmiertelnym zagrożeniu jakie stwarzają na drodze nietrzeźwi, nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kółko „na podwójnym gazie”. Po godzinie 18.30 w miejscowości Grabanów policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. 33-latek miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. W ramach działań zatrzymaliśmy też 39-letniego kierowcę Mercedesa, który podróżował autem znajdując się po użyciu alkoholu, a także 34-latka, który kierował Toyotą, pomimo aktywnego zakazu.

Podczas wczorajszych działań zatrzymaliśmy również 4 cyklistów, który podróżowali jednośladami znajdując się pod wpływem alkoholu. Około godziny 9.00 w miejscowości Tuczna mundurowi zatrzymali dwóch rowerzystów. Zarówno 54-latek jak też jego 57-letni kompan znajdowali się po użyciu alkoholu. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że właśnie wybrali się na piwo. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-latek, który w miejscowości Horbów Kolonia kierował rowerem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przed godziną 15.00 w miejscowości Piszczac policjanci zatrzymali 81-letniego cyklistę. Jak się okazało na koncie mężczyzny figuruje zakaz kierowania rowerami. O dalszym losie wszystkich mężczyzn zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do tragedii na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama