Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wójt Jerzy Troć wydał oświadczenie: Więcej kurników w gminie Kodeń nie będzie

W dniu 29 marca 2023 r. wójt Jerzy Troć wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że podjęte przez samorząd działania w kierunku przygotowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyczynią się do zapobiegania budowie przemysłowych ferm na terenie gminy Kodeń. Przytaczamy treść oświadczenia w całości.

Mieszkańcy gminy Kodeń
Więcej kurników w gminie Kodeń nie będzie.

Nie wiem, jak zakończą się postępowania przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w związku z aktualnymi trzema lokalizacjami ferm drobiu w Kopytowie, Kątach i Zahaciu. Wiem jednak, że niezależnie od jej wyników decyzje SKO zrealizujemy. Bowiem wójt ma obowiązek działać na podstawie litery prawa.

Wiem także, że zgodnie z wolą społeczności kodeńskiej nie podejmę pozytywnych decyzji odnośnie lokalizacji na terenie gminy Kodeń żadnych innych ferm nastawionych na przemysłowy chów zwierząt, w tym drobiu.

Dzięki wspólnej, podkreślam – wspólnej pracy, Rady Gminy Kodeń i Wójta Gminy Kodeń po pierwszej nieudanej próbie przyjęcia w grudniu ubiegłego roku uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Kodeń, w dniu 17 lutego br. przyjęta została nowa uchwała w tej sprawie. Jej uchwalenie pozwala wójtowi na powstrzymanie procedury wydania decyzji o warunkach zabudowy na okres do 9 miesięcy. Decyzja o warunkach zabudowy jest niezbędna do otrzymania pozwolenia na budowę.

W momencie przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla gminy Kodeń z wyłączeniem możliwości budowy przemysłowych obiektów hodowli zwierząt, ostatecznie zamkniemy sprawę takich inwestycji na naszym terenie.

Informuję Państwa, że w zmienianej na dzisiejszym posiedzeniu uchwale budżetowej na 2023 rok wyodrębniliśmy kwotę 200 000 złotych na przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jednocześnie w wieloletniej prognozie finansowej tworzymy przedsięwzięcie obejmujące lata 2023-2024 dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego o łącznych nakładach finansowych w wysokości 500 000 zł, czyli na kolejny 2024 rok przewidujemy przeznaczenie 300 000 zł na jego ukończenie

Mieszkańcy gminy Kodeń,

zdaję sobie sprawę, że ataki na mnie i cały Urząd Gminy Kodeń, mogą być dalej podsycane i inspirowane. Sprawa „kurników” jest w ocenie wielu, wstępem do rozpoczynającej się już kampanii przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi. Ma ona na celu wypromowanie osób stojących na czele protestów, które z pewnością będą kandydować w nadchodzących wyborach. Strzeżmy się fałszywych proroków.

Podpisano w dniu 29 marca 2023 r.
Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć

 

materiał, tekst: UG Kodeń
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. Wójt ma racę. Pan Mackiewicz i Kiczyński i przewodnicząca rady gminy próbują terroryzować nas wszystkich mieszkańców odnośnie tych kurników. Obrady gminy to jedna wielka katastrofa przewodnicząca daje dojść do głosu tylko osobom z którymi jej po drodze. Każdy inny głos jest od razu negowany, ludzie są obrażani. To jest okropne.
    A tak jak ludzie mówią na Kodniu, że przewodnicząca i Mackiewicz już sobie kampanię robią, bo chcą na wójta kandydować.

  2. Helciu, wyluzuj się i kandyduj do władz gminy. Transmisje z kolejnych Sesji Rady Gminy w Kodniu są dostępne. Każdy przytomny oglądający umie oddzielić ziarno od plew i ocenić takt od nietaktu, inteligencję od jej braku. W życiu niejednokrotnie wybiera się nie tylko radnego ale i przewodniczącego zwykłego zebrania. Przewodniczący jest powołany po to aby kierował obradami, w tym udzielał głosu. W Kodniu trudno ostudzić temperamenty władzy wykonawczej na obradach Rady, a bardzo się starają aby zmarginalizować osobę Przewodniczącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama