Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rogoźniczka wybrała nowego sołtysa

Od dnia 21 marca sołectwem Rogoźniczka (gm. Międzyrzec Podlaski) kieruje nowo wybrana pani sołtys Ewelina Zdanowska. Uroczyste powitanie nowej liderki na forum gminy miało miejsce podczas LIV sesji rady gminy w Wysokim.

Ewelina Zdanowska od ośmiu lat jest mieszkanką Rogoźniczki, pochodzi natomiast z Rogoźnicy. Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalna o specjalności resocjalizacja.

Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim i zajmuję się dziećmi. Mam nadzieję, że coś w tej naszej wsi podziałamy. Mam plan, żeby założyć stowarzyszenie albo koło gospodyń wiejskich. Jeśli to się uda, to będziemy starali się pozyskiwać środki na rozwój Rogoźniczki – wyjawia swoje pierwsze plany sołtys Ewelina Zdanowska.

Funkcję sołtysa objęła z dniem 21 marca w wyniku przeprowadzonych w Rogoźniczce przedterminowych wyborów. Zastąpiła na tym stanowisku poprzedniego sołtysa Waldemara Kałabuna. – Przez długie lata pełnił on funkcję sołtysa, wspólnie pracowaliśmy na rzecz gminy Międzyrzec Podlaski i samej Rogoźniczki. Obecnie zmienił swoje plany życiowe – wyjaśnił zmiany wójt Krzysztof Adamowicz witając jednocześnie podczas sesji rady gminy sołtys Ewelinę Zdanowską. – Cieszymy się bardzo na współpracę. Myślę, że państwo sołtysi, jak zawsze otwarci, przyjmą i pomogą we wszystkim. Zawsze można na nich liczyć. Witamy na pokładzie.

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama